Yalakanın kıblesi olmaz, güçlü gördüğü her yere  secde edermiş!Bir insan dik olmalı, menfaatçi olmamalı, konuyu komşuyu akrabayı gözetmeli; ona ayrı buna ayrı davranmamalı

Böyle adamları çok gördüm şu sosyal medyada, sadece medya görsün beni tanısın bilsin zenginleri yazayım onlardan nemalanayım yeter diyor.Sorsan hepsi yarış atı yanına varınca çoğu sütçü beygiri…

Zengin birinin belli bir adamın  cenazesi olsa  onun hakkında destanlar yazıp cenazenin en önünde yer alırken.Kendi öz  dayısı amcası halası hakkında tek kelime bile yazmazlar hatta cenazeye gitmezler.

Bir ihtiyaçları olduğunda ise  en yakınları onların yanında olur fakat o insanları işleri düştükten sonra bir köşeye atarlar. 

Bu tip insanlara “Maraş tabiriyle, ikircikli insanlara” çok dikkat etmek gerekiyor.

Daha yazacak çok şey varda bu insanlar için üçüncü satırı bile yazmaya değmez,kendilerini kâle alırlar sonra…

Ömrüm boyunca haksızlığın önünde eğilmedim,bükülmedim.Eğilip büküldüğümüzü görmek isteyen varsa buyursun camiye gelsin bizim  sadece eğilip büküldüğümüzü secdeye giderken görürler.Haksız babamın oğlu da olsa yüzüne söylerim;arkasından konuşmam.Şu da var ki bir insanın haksızlığını yüzüne söylersen karşındaki sana düşman kesiliyor. Arkasından konuşanlar karşılıklı oturup kahve içse de.mesele yok.Çünkü bu memleket harbi insanları sevmez sevemez.Burda yazdıklarımı üzerine alınan varsa, onlarda aksine yorum yazsın bir destanda onlara yazayım herkes neyin ne olduğunu görsün bilsin zarara girmesin.

Şunu ifade edeyim sosyal medyada  öyle kelli felli adamları adam sanıpta; adam yerine koymayın.Onların menfaatleri biterse dostlukları da biter.Saygılarımla Rabbim iyilerle karşılaştırsın.