13:38 Kahramanmaraş • Bugün 13:38

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'ta "Afşin Lezzeti Arıyor Yemek Yarışması" düzenlendi.

13:26 Kahramanmaraş • Bugün 13:26

Göksun’un Değirmendere Mahallesi’nde tespit edilen yeni su kaynağında incelemelerde bulunan Başkan Güngör, “Yaklaşık 25 bin nüfusun ihtiyacını karşılayacak bir kaynak. Yapılan analizlerde de suyun kalitesi çok yüksek çıktı. İnşallah bu kaynağı ilk etapta Değirmendere Mahallemize ardından da Fındıklıkoyak, Kireç, Gölpınar ve Taşoluk mahallelerimize ulaştıracağız. Hayırlı olsun” dedi.

12:12 Ekonomi • Bugün 12:12

Beş kamu kurumu, yaklaşık 5 bine yakın personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden de paylaşılan ilana göre hem işçi hem de memur alımları yapılacak. Yayınlanan ilanların kiminde KPSS şartı bulunurken, kiminde ise KPSS şartı aranmıyor.

12:05 Ekonomi • Bugün 12:05

Her ülkede olduğu işsizlik bizim ülkemizin de en büyük sorunlarından birisidir. İşsiz kalan milyonlarca vatandaş her yeni güne iş bulma umuduyla uyanıyor ve sürekli olarak iş arıyor. İş arayanlara büyük müjde geldi. İşte detaylar…

11:49 Kahramanmaraş • Bugün 11:49

Avrupa'nın en büyük nükleer santrali Zaporijya'ya soğutma suyu sağlama görevindeki Nova Kakhovka Barajı'na bir saldırı düzenlenmesi ve barajın çökmesi sonrasında yetkililer, Herson bölgesinde olası bir nükleer felaket yaşanabileceği uyarısında bulundu. Bu da Balkanların Nostradamus'u olarak bilinen Baba Vanga'nın 2023 yılı için sarf ettiği, "Büyük bir santralde patlama meydana gelebilir" sözlerini akıllara getirdi.

11:17 Afşin • Bugün 11:17

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 93 yaşında hayatını kaybeden Kore gazisi Ahmet Özdemir son yolculuğuna uğurlandı.

10:46 Ekonomi • Bugün 10:46

Gelir düzeyi sınırlı ve çocuklu aileler için sevindirici bir haber geldi. Devlet, ailelere yönelik finansal destek sağlayarak ekonomik zorluklarla mücadelelerine yardımcı olacak. Aile Bakanlığı tarafından duyurulan destek ödemesiyle her aileye yardım eli uzanacak ve bu destek 1 yıl boyunca sürecektir.

10:05 ASAYİŞ • Bugün 10:05

​​​​​​​Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde saat 6.38'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

09:57 Kahramanmaraş • Bugün 09:57

Büyükşehir’in Doğa Yürüyüşleri’nin bu haftaki rotası Andırın Se Yaylası olacak. 11 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek yürüyüşe başvurular, 8 Haziran Perşembe günü saat 10.00 itibariyle Büyükşehir’in internet adresinden yapılabilecek.

09:47 Kahramanmaraş • Bugün 09:47

Şehrin yeniden imarı ve iskânı noktasında ilçe belediye başkanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Güngör, “Ortak paydamız olan Kahramanmaraş’ımız için tüm paydaşlarımızla var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. İnşallah şehrimizi daha güzel bir şekilde tekrar inşa edeceğiz” dedi.

/*Webview mobil uygulama için geri tuşu*/