Deprem sabahı üngütte  bir marketten alışveriş yapan babamdan 200 tl’lik su ve gıda için 1800 lira alan marketçi emin ol o parayı yiyemezsin!

Depremin birinci cumasında sanayide ki camide zarfta dağıtılan 2000 tl’lik yardımı alan; tekrar sıraya giren ve göz göze gelince sende al gardaş ses çıkarma diyen! yaratık ben senle gardaş değilim o parayı yiyemezsin!
30-35 liralık 1 paket sigarayı 150 liraya satan aç gözlü bakkal bozuntuları , o parayı yiyemezsin!
Yardım almak için, oturulabilinir evinde kalmayıp çadırda kalan onursuz varoş dilenciler, o parayı yiyemezsin!
Küçük bebeği olmadığı halde, bebek mamasına hücum eden yağmacı ruhlu .... yaratıklar o parayı yiyemezsin!
Sadece bir evin eşyasını indirmek için 45-50 bin lira isteyen ve o parayı alan yük asansörcüsü fırsatçı  şeref yoksunları ,o parayı yiyemezsin!
Şehiriçi evden eve nakliyat işi yapan ve bir evin eşyasını 4-5 km. uzağa taşımak için 40 bin lira isteyen nakliyatcı  bozuntuları, o parayı yiyemezsin!
Deprem öncesinde kirası 4-5 bin lira olan evi için, deprem sonrası 10-15 bin lira kira isteyen aç gözlü fırsatçı  açgözlüler o parayı yiyemezsin!
Evine birkaç yıllık gıda maddesi depolayan yağmacı aç köpekler o parayı yiyemezsin!
Ankara’da  270 lira olan otomobilin bir parçası için 1100 lira isteyen ve ede bu parçayı Ankara’da sorduk 270 lira istediler. Biz kendi memleketimizden alalım dedik ama sende 1100 lira gibi uçuk bir fiyat istiyorsun diyen müşterisine, " gardașım bizim fiyatımız bu, işine gelirse alırsın, işine gelmezse git Ankara’dan al " diyen sanayi sitesindeki oto yedek parçaları satan mahluklar o parayı yiyemezsin!
İhtiyacı olmamasına rağmen ailesinden malından bir şeyini kaybetmemiş mahluklar sabahın köründe zincir marketi talan edip televizyon pizza kola çalan hırsız şerefsizler o parayı yiyemezsin!
Arabası enkaza yakın yerde kalmış çalışmayan oraya gelip arabayı takviye yapıp çalıştıran ve 2000 tl alan elektrikçi bozuntusu o parayı yiyemezsin!
Arabasını o yoklukta çektirmek isteyen insanlar, 3000 lira alan çekici bozuntuları o parayı yiyemezsiniz!
Ayrıca sağlam bina yapmayıp; insanların ölümüne sebep olan veya onların binasının kullanılamamasına sebep olan her kim varsa emin olsunlar onlarda o parayı yiyemeyecekler!
O binaların yapılmasına göz yuman kim varsa onlarda o parayı o makamı yiyemeyecekler!
Bu parayı yiyemeyeceklerin sayısı çok fazla bu yazıyı okuyan okurlarımın şunlarda var bunlarda var dediklerini duyar gibiyim.
Yukarıda yazılan yazılar ve karşılıkları bu fırsatçılıkları yapanlar içindir.İyi insanların da olduğunu güzellikler yaptıklarını unutmayalım.
Bu parayı yiyemeyecek olanlar o kadar uzatılır ki burdan İstanbul’a kadar yol olur.Emin olun bu insanlar sizin gibi şerefsizleri haysiyetsizleri unutmadı unutmayacak.
Sizler gibi yaratıklar bitmedi bitmeyecek.
Emin olun unutmayın Allah el Adl ve El Hakem’dir 
Aldığınız fazla paralar, gereksiz eşyalar sizden misliyle kat kat çıkacak.Bu tip insanlar bana kardeşim demesin.Ben bu tip insanlarla kardeş olamam.Ben bu çağdan etimle kemiğimle nefret ettim.
Bu vesileyle tüm ölen kardeşlerimizin mekanı cennet olsun inşallah.Tüm Kahramanmaraş halkının ve deprem olan diğer şehirlerimizin ve Türkiye’mizin başı sağ olsun.
BUGÜN TAM 6 AY OLDU UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN.