Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz
Yunan gazetesi Neos Kosmos’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bir analize yer verildi.
Erdoğan’ın 20 yılı aşkın süredir Türkiye’yi “otoriter tarzıyla” yönettiğini yazan gazete Erdoğan’ın Türkiye’nin en önemli lideri konumuna geldiğini yazdı.
İCRAAT ADAMI
Erdoğan'ın icraat ve projelerinin sıralandığı yazıda “icraat adamı” ifadesi kullanıldı: 
Türkiye'yi köprüler, otoyollar ve havaalanlarıyla dolduran Erdoğan, büyümeyi teşvik eden mega yatırımlarla gelişmekte olan ülkeyi 21. yüzyıla taşıdı.
ÇILGIN PROJELERİ REKOR KIRDI
Bunları “çılgın projeleri” olarak adlandırıyor: İstanbul Boğazı üzerinde yükselen üçüncü bir köprü, Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Çamlıca Camii... hepsi rekor kırdı.
Ancak mega projelerin belki de en büyüğü Kanal İstanbul'dur.
Yüksek hızlı tren, dünyanın en büyüğü olacak şekilde tasarlanmış üçüncü bir İstanbul havalimanı ve ülkenin ilk nükleer santrali de dahil olmak üzere çok daha fazlası var.
SAHNEDEN CANLANAN USTA BİR KONUŞMACI
Hitabet gücüne vurgu yapılan Erdoğan'ın seçim zamanı günde 8 sekiz şehir gezdiği ifade edildi:
Sahnede canlanan usta bir kampanyacı olan Erdoğan, meydan okumadan zevk alan ve hiçbir ulusal seçimi asla kaybetmemekle övünen yetenekli bir konuşmacı.
Son günlerde mide sorunlarıyla boğuşan Erdoğan, geçmiş kampanyalarda günde sekiz şehir arasında gidip gelerek taraftar kalabalığına ateşli konuşmalar yaptı.
KAYNAK:https://www.haber7.com/dunya/haber/3321702-yunan-basininda-erdogan-analizi-meydan-okumaktan-zevk-alan-usta-bir-hatip