Bu sebepten ötürü hem dayanıklı hem de tasarım olarak şık bir görünüme sahip bir model seçmeniz gerekir. Mutfakta yer verilen tezgahların ürün seçenekleri oldukça fazladır. Bu çeşitlilikte, tezgahın elde edildiği hammadde ve tasarım aşamasında tercih edilen çizgiler, renkler, desenler gibi detaylar etkilidir. Mutfak tezgahı çeşitleri temelde tezgahın üretildiği malzemeyle ilgilidir. Bu malzeme ahşap, granit ya da mermer olabilir. Siz de mutfağınıza uygun, işlevsel bir modeli seçebilirsiniz.

Mutfağa Şıklık Katan Ahşap Mutfak Tezgahları

 modelleri arasında şıklık denildiği zaman akla ilk gelen malzemelerden biri ahşaptır. Uygulandıkları alanlara sıcak bir hava katarlar. Mutfağınıza otantik bir görünüm vermek istiyorsanız ahşap mutfak tezgahları arasından seçim yapabilirsiniz. Ahşap malzemeden elde edilen tezgahlar farklı renklere sahiptir. Koyu renkte ya da açık renkte olabilirler. Kırmızı renge daha yakın modellerin bulunduğu gibi kahverengi ürünler de bulabilirsiniz. Bu da ahşap tezgahların renk ve ton konusunda da zengin seçeneklere sahip olduklarını gösterir.

Ahşaptan üretilen mutfak tezgahlarının elde edildiği ağacın türü, ürünün rengi üzerinde etkilidir. Tezgahın hangi ağaçtan üretildiği malzemenin özellikleri noktasında da önemli etkenlerden biridir. Ahşap olan tezgahlar masif, akasya, çam, ladin ya da göknar gibi ağaçlardan imal edilir. Ahşap malzemeden üretilen mutfak tezgahları doğal yapıya sahiptir ve doğada bulunan ahşaplar gibi bıçak gibi etkenler sebebiyle oluşan çizilmelere karşı dayanıksızdır. Bu tezgahları ısı ve nem etkisine karşı korumak gerekir. Mutfağınızdaki ölçülere göre özel olarak ahşap malzemeden tezgah yaptırabileceğiniz gibi bu ürünlere hazır olarak ulaşmanız da mümkündür.

A03FBFB1-9740-4297-BED7-C79FDA90F82D

Büyükşehir’in Kahraman Gençlik Uygulaması 110 Bin Kullanıcıya Ulaştı Büyükşehir’in Kahraman Gençlik Uygulaması 110 Bin Kullanıcıya Ulaştı

Çeşit Bolluğu İle Laminant Mutfak Tezgahları

Mutfak tezgahları çeşitleri arasında yer alan bir diğer ürün laminant tezgahlardır. Laminant modellerin içinde ve dış yüzeyinde farklı malzemeler kullanılır. Bu tezgahların içinde sunta bulunurken, dış kısımları laminant film kaplamasından oluşur. Üretim malzemeleri suntalam olarak da açıklanır. 

Laminant tezgahların dış yüzeyindeki kaplamaya baskı tekniği ile farklı desenler işlenebilir. Bu durum, aynı zamanda tezgaha farklı renklerin işlenebileceği anlamı da gelir. Bu sayede laminant tezgahlar yüzlerce farklı modele sahip olabilir. Üzerindeki baskı deseni mermer, taş ya da ahşap görünümlü olabilir. Mutfağınızda ahşabın otantik havasını yakalamak isterseniz, ahşap desenli bir laminat tezgah satın alabilirsiniz. Üstelik bu noktada çok fazla renk seçeneğiniz bulunduğu için mutfağınızın genel havasına hangi renkteki ahşap tezgah uygunsa, o renge yansıtan laminant tezgahı mutfağınıza yerleştirebilirsiniz. Mutfağınızda mermer desenini tercih ediyorsanız, mermer görünümlü laminant tezgah satın alabilirsiniz. Aynı durum granit desenini sevenler için de geçelidir.

Modeller arasından seçim yaptıktan sonra en önemli konu montajdır. Mutfakta kullanılacağı için su kaçırmaması gerekir. Su kaçırma durumunda hem alttaki dolaplar ıslanır hem de tezgah olumsuz etkilenir. Bu nedenle seçiminiz ister laminant ister granit olsun öncelikle montajını iyi yapmanız gerekir. Mermer mutfak tezgahları, laminant tezgahlar ya da granit mutfak tezgahları doğru monte edildiğinde uzun süre kullanım imkanı sağlar.

Hazır Mutfak Tezgahları

Hazır mutfak tezgahları oldukça çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu tezgahlar, belli ölçülere göre hazırlanmış yüzeylerdir. Seri üretim olarak hazırlanan bu tezgahlar çok farklı renk ve desenlere sahip olabilir. Krem, beyaz, kahverengi, mavi ya da siyah olabilirler. Desenleri arasında mermer ya da ahşap desenler olabileceği gibi düz modeller de mevcuttur. Bu tezgahlarda suntalam malzeme sıklıkla tercih edilir. Ahşap tezgahları da hazır olarak satın alabilirsiniz. Mutfak tezgahları fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Zevkinize göre istediğiniz mutfak tezgahını, birbirinden farklı onlarca modeli sizlere sunan Koçtaş web sitesinde bulabilir ve online siparişle adresinize kadar getirtebilirsiniz.