KGM işçi alımı başvuruları 2 Mayıs Salı günü itibarıyla başladı. Başvuru işlemlerinin başlamasının ardından adayların gözü meslek grupları, kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarına çevrildi.

En fazla alım 631 düş işçi, 591 sürücü operatörü ve 374 kalifiye işçi kadrolarında gerçekleştirilecek. Adaylar Karayolları işçi alımı başvurularını İŞKUR başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirebilecekler. 

Türk Kızılay KPSS Şartsız Personel Alımı Duyuruları Yayımladı Türk Kızılay KPSS Şartsız Personel Alımı Duyuruları Yayımladı

1a432556-c929-4972-99b1-7b143b0191b1.png

Karayolları Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatılarında görevlendirilmek üzere 3 bin personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. 2 Mayıs tarihinde başlayan başvurular 5 gün ilanda kalacak.

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adayları başvurularını esube.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden ve ALO 170'i arayarak 7 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

KARAYOLLARI İŞÇİ ALIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

0x0-kgm-iskur-3-bin-personel-alimi-kgm-personel-alimi-ne-zaman-karayollari-genel-mudurlugu-3-bin-personel-alimi-ka-1683006962969.jpg

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK MESLEK GRUPLARI 

Ağır Makine Yağcısı, Asfalt Usta Yardımcısı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Atölye Usta Yardımcısı, Bakım İşçisi, Beton Asfalt Serici Operatör Yardımcısı, Bina ve Mal Bakıcısı, Düz İşçi, Elektrik Tesisat ve Bakım Ustası, Greyder Operatörü, İş Makinesi Operatörü, Kalifiye İşçi, Makine Operatörü, Laboratuvar ve Uygulama Tesis Ustası, Marangoz, Sıhhi Tesisatçı, Sürücü Operatörü, Vinç Operatörü gibi meslek gruplarından alım yapılacak.

Adaylarda aranan şartlar arasında en az İlkokul en fazla lisans mezunu olma şartı, 18-40 yaş aralığında bulunma şartı ve alınacak meslek grubuna göre yeterlilik şartları aranacak.