Seçimler bir Ülkenin ilerlemesi için yapılması gereken olmazsa olmaz hizmet yarışıdır. Hatta o Ülkenin dahada rahat ve huzur içerisinde olmasının temini için bir fırsattır. Bu yarış Muhtardan itibaren, Cumhurbaşkanına kadar kardeşlik havası içerisinde keyifli bir hizmet yarışı şeklinde olmalıdır. Dolaysıyla, Partiler birbirlerinin düşmanı değil rakipleridir. Herkes bu huzur ve sükûnu demokraside görmektedirler. Ancak, demokrasinin yanından bile geçilmemektedirler. Elbette ki muhalefetin bir görevide, iktidarın yanlış yapmaması için uyarıda bulunmasıdır. Bu hususta şımarıklılığa ve güç zehirlenmesine dur denilmelidir. Belediyelerin ranttan, baskıdan, adaletsizlikten, adam kayırmadan ve partizanlıktan uzak durma günüdür. Bunlar bizim vatandaşlık görevimizdir.

         İslam Devletleri sudan bahanelerle işgal edilmekte, kan ve gözyaşı olmayan bir İslam Devleti ile karşılamazsınız. Stratejik ortak adı altında birlikte hareket ettiğimiz, onlara uymak adına istemeyerek yüze yakın Uyum Yasası çıkarmamıza rağmen ihanetlerine, hiçbir geri adım atmayarak devam etmektedirler. “Maide-51: Siz Musevilerle, İsevileri dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Siz onlardan olmadıktan sonra onlar sizden olmazlar” Defalarca vermiş olduğumuz bu sınavlardan geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz. Sınav sonucundan almış olduğumuz netice hepimizin malumudur. Bu nedenle İslam İş Birliği Teşkilatını acilen harekete geçirmemiz ( İktisadi, Ticari, Sosyal ve Askeri alanda iş birliği Teşkilatı Para birimi olarakta Dinar) kaçınılmazdır. Kendi her türlü meselemizi kendimiz çözdüğümüzde ise terör belasının T’sinin kalmayacağına yürekten inanmıyorum.

         Mitingleri, gövde gösterileri şeklinde kendi çıkarlarımıza göre değil, bizleri (Bütün Müslümanları) başta İsrail lehine yok etmek isteyenlere karşı yapmalıyız.  Bu yanlış Politika bizi gerçek değerlerimizden uzaklaştırdı. Enerjimizi yanlış yerde harcıyoruz. Ülkemizin esas meselelerini önemine binaen, bir sıraya koymak vakti geldi ve geçiyor. Zararın neresinden dönersek kardır. Milletin içini kanatan Ekonomik durum, Adaletsizlik ve soygun Mahalli İdarelerin karakteri görünümünde. Yolsuzluk ve israf yüksek boyutlarda, işsizlik gün ve gün artarak devam etmektedir. 4.5 Milyon işsiz. Bir milyonun üzerinde Üniversite mezunu gençlerdir. Bir gencin İŞE, EŞE ve AŞA ihtiyacı vardır. Bütün geleceğini bu esasa göre düzenler. Bunun bir tanesini yok sayamazsınız. O zaman İnsanlığını elinden alırsınız. Bunun kulak ardı edilmesi büyük bir zulümdür.

         Edindiğim bilgilere göre 2019 yılı borçlanmasının %80’i ilk üç ayda gerçekleştiği ifade edilmektedir. Ocak ayı ortasında 2 milyar dolar, ocak ayı sonunda ise 1,5 milyar avro, şubatta sukuk ihracı ile hazine 2 milyar dolar dış borç gerçekleştirdiği söylenmektedir. Böylelikle Hazine borçlanmanın % 80’nini yılın ilk çeyreğinde tamamlandığı ifade edilmektedir. Dolaysıyla İktidarın öncülüğünde, muhalefetiyle bu durumlara düşmemek hususunda yıl içerisinde birbirlerinin eleştirilerine, tavsiyelerine kulak vermeleri gerekirdi. Seçim arafesinde ağzı alınmayacak eleştiriler ancak kin ve nefret kazandırır. Ülkemizi dışa karşı güçsüz kılar. Bu ise Ülkeyi ne hale getirir. Ülkemiz hem kendisi ve hemde bütün Âlemi-İslam için çok önemli yük taşımaktadır.

         En huzurlu olan Devlet Venezüella vahşi batı tarafından karıştırmaya kendi çıkarları için bağımlı hale getirmeye çalışmaktadırlar. Doğu Türkistan, Filistin, Mısır, Libya, Irak, Suriye, Afganistan vb. İslam Ülkelerinin isimlerini yazarken içim kanıyor. Hâlbuki Müminler yalnızca kardeştir. Kardeşler arasında düşmanlık olmaz. Yapacağımız bu yerel seçimlerin Milletimiz, Bütün İslam Âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allahtan diliyorum. Vesselam.

AHMET EMİROĞLU

27-3-2019