Vefatlının onbirinci seneyi devriyesinde rahmetlik Hocamı rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânı Cennet makamı Ali olsun. Emperyalist ve Siyonist güçler Kudüs merkezli yeni bir Dünya Düzeni kurmak hayaliyle çalışmalarını birlikte hareket ettiklerini yürekten inanıyordu. Bu güçlerin çalışmalarını etkisiz hale getirmek için ilk etapta gelişmekte olan 8 İslam Devletini Türkiye’nin öncülüğünde bir araya getirerek D-8’leri (İktisadi, Siyasi,  Sosyal, Askeri alanda İş Birliği Teşkilatı) kurdu. Birlikte hareket etmeleri hususunda Emperyalist ve Siyonist güçlerin başarılı olamayacaklarına yürekten inanıyordu. Bütün oyunlar Büyük İsrail Devletinin kurulması yönünde idi.

         İsrail 1948 yılında resmen kurulduğundan beri Emperyalist güçler ve bilhassa İslam Devletleri gözü önünde adım adım Filistin topraklarını işgal etmekte, insanları öldürmekte evlerini yıkarak yeni yerleşim bölgeleri açarak nüfuslarını artırmaya devam etmekteler. Bu hususta Rahmetli Hocamın sık sık kullandıkları ifadelerden bir kaçını sayın okuyucularımla paylaşmak istiyorum;

1.      Nil Nehrinden Fırat nehri arasında kalan Devletler ARZ’I MEVUD (Vaat edilen Topraklar)  İnandıkları Allah onlara bu toprakları vaat ettiklerini, Kurulacak Büyük İsrail’in emniyeti için Afganistan ve Kıbrıs’ında fethedilmesi gerektiğine inanıyorlar.

2.      ABD, Büyük İsrail’in kurulmasını, tek kutuplu Dünya imkânlarını kullanarak, ARZ’I MEVUD’U gerçekleştirmek planına yardım ettiğini, Filistin, Afganistan ve Irakla sınırlı olmayıp, sırada Suriye, İran, Suudi Arabistan, Mısır ve Türkiye’nin bulunduğunu söylemektedir.

3.      Durumu anlamak istemeyen işbirlikçiler sözlerime hep Komplo Teorisi olarak itham ettiler. Sonuç ortada.

4.      ABD, İngiltere ve İsrail üçlüsü mezhep çatışması çıkarmak istiyor. Bu nedenle Türkiye aleyhine, öncelikle Arap Âleminde bir hava estiği görünmektedir.

5.      Türkiye Amerika ve İsrail’le birlikte Irak’ı parçalamak ve işgal etmekle ABD, İngiliz ve İsrail Büyük Ortadoğu Planın a destek olmaktadır.

6.      Bu üçlü kesim İslam Âlemindeki etnik ve mezhep kesimlerini birbirleri aleyhine kışkırtmaktadırlar. Bundan Türkiye’de nasibini almaktadır.

7.      Hahamlar Heyetinin taktiği: -Türkiye’yi işsiz bırakacağız, -Aç bırakacağız, -Borca esir edeceğiz, -Dininden uzaklaştıracağız, -Böleceğiz, -İsrail’e vilayet yapacağız (NAİM NAHUM DOKTİRİNİ). Bunun gerçekleşmesi Türkiye için yetmez ortadan kaldırılma niyetindedirler.

8.      Irak’ın işgali için ortaya atılan yalan Suriye içinde söylenmektedir. Güya Suriye; Filistinli Teröristleri, Irak’taki teröristleri destekliyormuş, Suriye’deki Arapları ABD’YE karşı kışkırtıyormuş. Suriye’nin ne hale getirdikler ortada.

9.      Kendilerini üstün ırk sayan bir batıl zihniyetin insanlığı yok etme ameliyesidir.

10.  Irkçı emperyalistler diyor ki, Müslüman âleminde bütün gücümüzle ılımlıları çoğaltmamız lazımdır. Ilımlı İslam ile ne anlatılmaya çalışılıyor? Yani, Cihat Şuuru olmayacak, Hak ve Adaleti hakim kılma gayesi ve sorumluluğu taşımayacak, batıl düzene karışmayacak, bütün ibadetlerini yerine getirecek. Siyonistlerin istediği  bu.               

11.  Biz her taşın altında Yahudi var emiyoruz. Yahudi hiçbir taşın altını boş bırakmaz.

12.  Arz’ı Mevdu’u uygulamak için Türkiye’nin güçsüzleşmesi ve yumuşak lokma haline getirilmesi için ellerinden gelen her türlü gayreti göstermektedirler. Sonuç olarak İsrail’le normalleşme için aşağıdaki şartların yerine getirilmelidir:

a.      Hukuksuz olarak işgal ettikleri Toprakları, öldürülen Filistinlileri Uluslar Arası Ceza Mahkemelerinde yargılanmalıdır.

b.      İşgal ettikleri topraklardan çekilmelidirler.

c.       Gazze’ye yapılan Ambargo derhal kaldırılmalıdır.

d.      Müslümanların kırmızıçizgisi olan Kudüs, pazarlık masasına asla getirilmemelidir.

e.      Gasp edilen Filistin Doğal Gazının Filistinlilere de ait olduğu kabul edilmelidir.

f.        Herzog, bu Hak İhlallerinin İşgalin ve bu terör uygulamanın hesabını vermelidir.

Muhterem Hocamızın Fikirleri, Vizyonu, Memleket ve bütün insanlığın kurtuluşu çabası hepimize örnek olması ümidiyle saygılar sunuyorum Vesselam…

      AHMET EMİROĞLU

      13-02-2022