Av. Mustafa Taşhan, Türkoğlu Belediye Başkanlığına Resmen Aday Adayı Oldu

Av. Mustafa Taşhan, Türkoğlu Belediyesi için başkan aday adaylığını açıkladı.

Türkoğlu 12.11.2018, 11:46 12.11.2018, 11:55 Editör
Av. Mustafa Taşhan, Türkoğlu Belediye Başkanlığına Resmen Aday Adayı Oldu

AK Parti'den Türkoğlu Belediye Başkanlığı için aday adayı başvuru dosyasını AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanlığına teslim eden Av. Mustafa Taşhan, Türkoğlu Belediye Başkanlığına resmen aday adayı oldu.

AK Parti İlçe Teşkilatında basın açıklaması yaparak kendini tanıtan Türkoğlu Belediye Başkan Aday Adayı Av. Mustafa Taşhan, şunları söyledi: Değerli halkımız çok kıymetli vatandaşlarımız, sevgili gönül dostlarım; Hepinizi saygıyla ve selamların en güzeli ile selamlıyorum, saygılar sunuyorum, hoş geldiniz.

Konuşmama, 2014 öncesi başlatmış olduğumuz projeleri 2014 sonrası devam ettiren Büykşehir Belediyemize ve İlçe Belediyemize teşekkür ederek başlamak istiyorum. Hizmetlerin devamını sağlayan herkesten Allah razı olsun. Bugün Türkoğlunun gelmiş olduğu bu noktaya gelmesinde vesile olan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

2001'de Mehmet Ali Bey'in de dediği gibi Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptık. O günler gerçekten insanların birbirlerine daha sıkı sıkı olduğu, Türkiye'nin sıkıntılar içerisinde olduğu zamanlardı. O gönül dostluğu sayesinde o zamanki sıkıntıları atlattık ve bugünlere geldik. Kurucu İlçe Başkanlığının arkasından 2004 yılında sizlerin teveccühü ve desteği ile İlçe Belediye Başkanı seçildim. 2004-2014 yılları arasında Türkoğlunu adeta ilmek ilmek yeniden dokuduk. 2004 öncesi İlçeye emeği geçen bütün Başkanlarıma ölenlere rahmet kalanlara da hayırlı uzun ömürler dileyerek teşekkür ediyorum. Onlar o günün şartlarında Türkoğlu'nun içme suyu, imar vb. sorunlarını çözmek için gerekli hizmetleri yapmışlar Allah razı olsun.

Biz de 2004'ten 2014'e kadar sizlerin içinde yaşadığı sokakları karış karış dolaştık. Herhalde Türkoğlu’nun sokaklarında bizi görmeyen hiçbir kimse yoktur. Mutfak atık sularının sokaklara aktığı, evinin ikinci katına içme suyunun çıkmadığı günlerden Hamdolsun, içme suyu ile kanalizasyonu ile yağmur kanalı ile bir belediyenin yapması gereken hizmetler ne ise onları sizlerin desteği ile sizlerle beraber yaptık. Yine İlçemizin acil ihtiyacı olan mezarlık gibi ihtiyaçlarını da özellikle mezarlığın yerini temin etmekte Karadeniz ailesinin çok büyük destekleri ile giderdik. Hem onlara hem de ismini şuanda sayamadığım ailelere de çok teşekkür ediyorum.

Biz Türkoğlu’nu 2004-2014 yılları arasında siz değerli Türkoğlularla beraber yönettik. O dönemde Mustafa TAŞHAN Belediye Başkanı değildi, Halkımız Belediye Başkanıydı. Kapımız sizlere her zaman açıktı. Bunlar olması gereken şeyler. Zaten bir belediye başkanının halkla iç içe olması bana göre bir marifet değildir.  Bu olması gereken şeydir. Bizde bunları sizlerin duası ve desteği ile birlikte yaptık.

İlçemiz, Başkanlığımız döneminde bir belediyenin çok çok üstünde olan hizmetleri, ilçeyi bırakın il bazında, hatta ili bırakın ülke bazındaki hizmetleri, Hükümetimiz, partimiz, teşkilatımız ve belediyemizin takipleri sayesinde aldı. Hepimizin malumu olan bir organize sanayiyi, bir lojistik merkezini ki 2006 yılında lojistik merkezleri Türkiye genelinde 6 yerde yapılacaktı. 2011 yılında Türkoğlu ile birlikte 11 yer daha ilave edildi ve Türkiye genelinde 17 adet lojistik merkezi yapıldı. Şuan Türkoğlu Lojistik Merkezi tamamlandı mı? Hayır, tamamlanmış durumda değil, Çünkü proje planını o dönemde belediye olarak biz yaptık. Daha 50.000 metrekare orada kapalı depo olacak. Bunun 5.000, 10.000, 20.000 metrekarelik depolar olmak üzere toplam 50.000 metrekarelik, içerisinde tehlikeli maddelerin dahi depo edileceği depolar olacak. İskenderun ve Mersin Limanına gelen malların gümrükleme işlemi burada yapılacak. Bu hizmet gerçekten sadece Türkoğlu, sadece Kahramanmaraş bazında değil Türkiye bazında Hükümetimizin İlçemize hediye ettiği, bizim çabalarımızla ve halkımızın ısrarıyla gelen gelen bir hizmet olmuştur.

Biz 2006 yılında organize sanayi ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. 3 yıl gibi kısa bir sürede organize sanayi kuruldu, tüzel kişilik kazandı. Bir Elbistan organize sanayi 12 yılda tüzel kişilik kazandı. Hatta 2006 yılında Türkoğlu ile birlikte ismi geçen bir Tomsuklu Organize Sanayi, Kahramanmaraş İhtisas Organize Sanayi Bölgesi halen kamulaştırma aşamasında. Biz Türkoğlu’nda halkımızın desteği ile %99'unu sorunsuz, el sıkışarak kamulaştırdık.  %1 ancak mahkemeye intikal etti. Bundan dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten halk sizin yanınızda olursa bu hizmetleri kolayca yaparsınız. Her ne kadar Ankara'dan bu hizmetleri buraya getirirken kapıdan kovulup pencereden girmiş, pencereden kovulup bacadan girmiş olsak ta çok zorluklar çekerek, vekillerimizin ve teşkilatımızın desteği ile İlçemize kazandırdık. Organize Sanayi bizim için neden bu kadar önemliydi diye sorulacak olursa, 2004'te biz belediye başkanı olduğumuzda, bir işsizi asgari ücretli olarak bir fabrikaya girdirmek için 40 tane kapıya değnek vuruyorduk. 2014'te biz başkanlığı bırakmadan önce iş ilanlarını belediyeden yapıyor hale geldik. Nereden nereye. Tabi bunların hepsi Ak Parti Hükümetinin tüm Türkiye'de olduğu gibi, İlimizde ve İlçemizde yaptığı hizmetler sayesinde oldu.

Esasen övünülecek bir şey olmaması gereken, İlçemize 5.000 kişilik, önce tarıma dayalı açık ceza evi, daha sonra kapalı ceza evi yapılmıştır. Bunlarda bir ilçeye dışardan gelen kamu yatırımları kapsamında olan, ilçeyi kalkındıracak yatırımlardır. Bunların inşaatı 2011 yılında başlamıştı. Ve bugün tamamlandı.

Bütün bu hizmetler siz varsanız bir değer kazanır. Siz yoksanız bu hizmetlerin bir değeri bir anlamı yoktur. Biz 2004-2014 yılları arasında sizlerle birlikte Belediyeyi yönetirken, hep sizin hayatınızı nasıl kolaylaştırırız, sizin ekonominize nasıl katkıda bulunuruz, ilkemiz düsturumuz bu düşüncelerdi. Şuan Türkoğlu gerçekten bir ekonomik ivme, bir değer kazandı, ama bunu üzülerek söylüyorum bunlar belli ellerde toplandı. Tabana yayılmadı. Yerleşim belli yerlerde toplandı. Taban yayılmadı. Bunlar beldelerimize yansımadı. Bu köylerimize mahallelerimize yansımadı. Önümüzdeki dönemde İnşaallah bu canlılığı, bu hareketliliği beldelerimize, eski adıyla köylerimize, yeni adıyla mahallelerimize yansıtacağız.

Belediyecilik bize göre imarla başlar. İmar sıkıntılı, çetrefilli bir konudur. Ama olmazsa olmazımızdır. Çünkü bugün bakıyorsunuz Türkoğlu’na okul, hastane, lojistik merkezi, organize sanayi bölgesi, üniversite yapılıyor. Bunların hepsi imar sayesinde yapılıyor. İmar varsa beldenize, bölgenize hizmet gelir. İmar yoksa beldenize, bölgenize hizmet gelmez. Dün İmam Hatip Lisesinde eğitim çalıştayına katıldım. Orada okul yapılacak yer sorunlarından bahsediliyor. Oysa sadece bizim dönemimizde Gaziosmanpaşa Mahallesine 1, İstasyon Mahallesine 1, Fatih Mahallesine 2 olmak üzere Türkoğlu merkezde 4 tane okul yapılmıştı. Üniversite Binası yapıldı. Ve şuanda yapılacak bir okulunda yeri hazır. Yani bütün bunlar imar sayesinde oldu. Ben 2014 yılında yanımıza gelen Muhtarlarımıza şunu söyledim; Sayın Muhtarım Belediye Başkanlarında şu bir şeyin dışında hiç bir şey istemeyin: imar isteyin. İmar olursa bölgenize, mahallenize hizmet gelir. İmar olmaz ise hizmet gelmez. Bugün hizmetlerin sadece belli bölgeye sıkışmasının sebebi, imarın çevreye açılmamasından, yayılmamasından kaynaklanmaktadır. Bugün Yeşilyörede, Beyoğlunda, kısmen Şekerobada ve kısmen Kılılıda hala imarsız yerlerimiz var. Buralarda hizmet gitmesi için mutlaka imar yapılması gerekir. Bu konunun üzerinde çok durdum ama bu konu olmazsa olmazımızdır.

Biz Türkoğlu’nu sizinle birlikte yönetmeye talibiz. Siz varsanız biz varız. Ve size dayanarak, güvenerek yola çıktık. Nasıl 2004'te size dayanarak, güvenerek aday adayı olduk, aday olduk ve kazandık? 2009'da da aynı şekilde kazandık. 2014'te beklemediğimiz bir yol kazası oldu ama biz yine partimize desteğimizi sizlerle birlikte elbette verdik ve elbette de vereceğiz. Şimdi bu kazaya meydan vermenden, sizlerin istediği kim ise onu başkan yapacağız. Hep beraber Türkoğlu’nu birlikte yöneteceğiz. Ve sadece Türkoğlu merkezini değil, özellikle ve özellikle beldelerimizde, bir Beyoğlu, Şekeroba veya Yeşilyöre yani Orçan deresinde, 20.000 nüfus orada, 20.000 nüfusta orada, 20.000 nüfusta Kılılı ve Türkoğlu merkezde var. 10.000'de diğer yerlerde var. Bu iki yerde ikamet eden bir belediye başkan yardımcımız mutlaka olacak. Türkoğlu’ndan biri gidip orada oturmayacak. Oralı biri olacak. Nasıl Türkoğlu Merkezde Başkan Türkoğluları tanıyan biri ise, Beyoğlu-Şekerobalı başkan yardımcısı da Beyoğlu-Şekerobalıları tanıyan birisi olacak. Yeşilyöreli başkan yardımcısı da Yeşilyörelileri tanıyan birisi olacak. Benim vatandaşım, teyzem, amcam hiçbir sıkıntı çekmeden Başkanının yanına gelebilecek. Sıkıntısını çözdürecek. İnsanların zaten siyasetçiden beklediği ne arkadaş? Bir ihtiyacı bir sıkıntısı veya bir dertleşmesi olduğu zaman Başkanının yanına rahatça gelmek, Başkana ulaşmaktır.

Bugün bizim bu beldelerimize baktığımızda, terkedilmiş kasaba görüntüsünde. Biz bu görüntüyü ortadan kaldıracağız. Buralarda mutlaka ve de başkan yardımcılarımız ve araç ekipmanlarımız olacak. Türkoğlu Merkezden oralara zorunlu hallerin dışında araç gitmeyecek. Oralarda araç olacak. Biz o insanlara belde belediyeleri kapanırken, neden üzülüyorsunuz? Size ilçe belediyesi gelecek, KASKİ gelecek, büyükşehir belediyesi gelecek dedik. Ama maalesef üzülerek özeleştiri yapıyorum. Biz bunu yapmadık. Yapmadığımız içinde şuan vatandaşımız siyasetçiden yöneticiden kopuk hale geldi. Biz bu kopan bağlarımız tekrar birleştirip, hep beraber önümüzdeki, ilerideki hedeflere bakmak istiyoruz.

İyi ki geldiniz, Hepinizden Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum. Siz varsanız biz varız. Siz yoksanız da zaten bizim olmamıza gerek yok diyorum. Tekrar tekrar hepinizi saygıyla selamlıyorum.Yorumlar (0)
banner82
23°
açık
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133