SGK, 2000 sonrası işe başlayanlar için erken emeklilik fırsatı sunuyor! SGK, 2000 sonrası işe başlayanlar için erken emeklilik fırsatı sunuyor!
Sıfır Araçlar Galerilerde Fahiş Fiyatlara Satılıyor
Bazı otomobil markalarının CEO’ları, sıfır araçların galerilerde yüksek fiyatlarla satılmasından duydukları rahatsızlığı belirtse de, bu durumun önüne geçilemiyor. Sektör temsilcileri, satılan araçların yarısının yatırım amacıyla alındığını ve vatandaşların döviz ve enflasyon risklerini dengelemek amacıyla araç alımına yöneldiklerini ifade ediyorlar.
İkinci El Araçlara Talep Artıyor
Sözcü’deki habere göre ;Sıfır araç fiyatlarının 450 bin-500 bin TL civarında olduğu, ancak bayilerde bu fiyatlarda araç bulunamayan vatandaşların galerilere yönlendirildiği gözlemleniyor. Galerilerde aynı aracın 700 bin TL civarında satılması nedeniyle vatandaşlar mecburen ikinci el araçlara yöneliyor.
Sıfır Araçlar Üst Donanımlı ve Fahiş Fiyatlarla Satılıyor
Bayilerin, liste fiyatlarının üzerinde fiyat talep etmesi ve bu durumun vatandaşları mağdur etmesi sebebiyle, bayilere cezalar kesiliyor. Bunun yanında, bayilerde bulunan sıfır araçlar genellikle üst donanım paketleri ve aksesuarlarla birlikte satılıyor.