Mevzumuz; ne acıdır ki yine kadın cinayeti ve ne yazık ki bozulan bir çocuk psikolojisi. Vefat eden hanımefendiye Allah'tan rahmet, acı içinde çığlık atarak psikolojik travma geçiren kardeşime tahammül, belâ ve musibete karşı şikâyet etmeyip Allah'a yalvarma ahvali diliyorum.

Gelelim olayla birlikte belirli başlık konularıyla duyar kasanlara. Sosyal medyanın bazen iyi ki var dediğimiz, bazen de olmaz olsun dediğimiz zamanlarından, olmaz olsun dediğimiz andayız. 
Kimileri muhalif, çıkar : 
-  " Hükümet İstifa" der, 
kimileri : 
- "kim bilir kadın ne yaptı" der, 
kimi : 
- "önce konu araştırılsın" der, 
kimi: 
- "Müslümanlıktan utanıyorum" der.  
Derler yani... İnsan sonuçta, ağzı torba değil ki büzesin. İşte biz, aynı şeyi konuşamadığımız için bu haldeyiz. Bir insan müsveddesi, düşünerek: 
- "ben gideyim de eski karımı öldüreyim" demez. O şerefsize ; "senin eski karın şunu yapmış, senin eski karın böyle kötüymüş, namusun ayaklar altında, sen nasıl erkeksin" deyip doldurmuşlarsa ve o dangalak da kendine,  "ayrıldık artık, herkesin kendi hayatı" diyemeyecek kadar beyinsizse, buyurun size toplum baskısı ve el alem ne derin bir sonucu daha. 

Bırakın el alemi !  

Bırakın ayrılığı ! 

Toparlanın ulan ! 

Kendi dininize, kendi devletinize laf etmeyi bırakıp, kendinize bi bakın. Kendi evinizin önünü süpürün ki sokak temiz olsun.  

Şu an yazıyı yazarken twitter da konuyla ilgili sayaç raporu bir milyona yakın. Konuya duyarlı olmak güzel, fakat konuyu gündemden düştükten sonra unutmak acı. 

Unutmayın ve kendinize sahip çıkın. Fikrinize, duygunuza, elinizde bulunan güce, güçsüzlüğünüze, hasılı söylediğim gibi kendinize sahip çıkın. 

KENDİNİZE GELİN! 
Gelmezseniz;  Emine ablalar, Özge Canlar, Şuleler,Münevverler içimizden, içimizi yaka yaka ayrılacaklar. 
Özümüze dönelim n'olur.

Bir çocuğu artık eskisi gibi, kendi yavrumuz gibi sevelim. Saçını okşadığımızda sapık muamelesi görmeyelim. Bir kız kardeşe otobüste yer verdiğimizde "kesin bu çocuk bu kıza yürüyor" denmesin. 
Denmesin abi, Müslüman'ız biz.Bunlar kardeşinizin içinden geçen sözler, sizlere haşa nasihat değil, öneridir.

Asıl konu:
"Birbirinize karşı kin ve nefret beslemeyin, haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah'ın kulları! Kardeş olun!
(Buhârî, Edeb,57)