Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine sayılı günler kala sosyal medya üzerinde ve bir web sitesinde seçimle ilgili anketler başlatıldı.

19 Kasım Cumartesi günü Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası yeni başkanını belirlemek için seçimlere gidiyor. Mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu ile Mustafa Buluntu’nun yarışacağı seçimle ilgili dijital platformlarda anketler başlatılmıştı.

Kahramanmaraş’ın en aktif sosyal medya sayfalarından birisi olan marasilan’da çıkılan ankette Şahin Balcıoğlu ilk dakikalarda kullanılan oylarla yüzde 82 ile öne çıkarken, 24 saatin sonunda yüzde 65’lik oy oranıyla anketi lider tamamladı. Mustafa Buluntu ise yüzde 35’te kaldı.

Arslanbey Konağı’nda Sona Gelindi Arslanbey Konağı’nda Sona Gelindi

Öte yandan seçimanketi.com web sitesinden yapılan oylamada ise 261 kişi oy kullandı. Bu oyların 200’ünü Şahin Balcıoğlu alırken, Mustafa Buluntu 61 oy aldı. Bir yerel haber sitesinde de 56'ya 44 olarak yine Şahin Balcıoğlu önde kapattı. 

Seçimlere geri sayım devam ederken, anketler mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu’nun kazanma ihtimalini daha yüksek olarak gösterdi.