Kahramanmaraş’taki yüze yakın vakıf dernek ve sendikaların üst çatı kuruluşu olan Kahramanmaraş platformu 18 Ekim Cuma günü Cuma namazı çıkışı Ulu Cami meydanında toplanarak Mehmetçiklerimizin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtına destek amacıyla bir program düzenlediler.

Program öncesi büyük şeytan ABD adına atılan sloganlar ve kısa konuşmaları takiben, Kahramanmaraş platformu sözcüsü Süleyman Erayman’ın okuduğu basın açıklamasının ardından Salih Özsağır hoca efendinin duasıyla son buldu. Programa katılan vatandaşlar sessizce dağıldılar. Yapılan basın açıklamasının tam metni aşağıdaki gibidir.

Kanlıdere Köprüsünde son 33 gün Kanlıdere Köprüsünde son 33 gün

BARIŞ PINARI EMPERYALİZME DİZ ÇÖKTÜRECEK

Bugün burada Barış Pınarı harekâtında kahramanca savaşan Mehmetçiklerimize destek vermek, onların yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırmak için toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle şehit olan askerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Öncelikle şunu sevinerek söyleyelim ki, Türkiye’nin dik duruşu, kararlı tavrı karşısında ABD dize gelmiş, YPG’nin silahlarını bırakarak, çekilmesi için Türkiye ile masaya oturmak zorunda kalmıştır. İnşallah bu süreç bölgeden YPG’nin ve tüm terör örgütlerinin tamamen çekilmesi ve Türkiye’nin nihai amacı olan barış ve huzurun bölgeye egemen olması ile sonuçlanır.
Türkiye gerçekten çok kritik ve çok zor günlerden geçiyor. Sınırlarımızın ötesinde, ABD ve İsrail tarafından PKK, PYD, DEAŞ eliyle bir terör koridoru oluşturularak, haritaları değiştirmeye çalışıyorlar. Ümmetin son kalesi Türkiye'yi terör örgütleriyle kuşatmak ve teslim almak istiyorlar. 15 Temmuz'da bunu başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar.

Barış Pınarı harekâtı, 15 Temmuz direnişinin, sınır ötesinde devamıdır. Bu harekât emperyalizme karşı başlatılmış tarihi bir harekâttır. Bir dönüm noktasıdır.
FETÖ, DAEŞ ve PKK-PYD aynı kurgunun parçalarıdır. Herkes artık şunu çok iyi görmektedir ki, masum insanları katleden ve ülkemiz güvenliğine açık tehdit oluşturan terör gruplarına Türkiye’nin sessiz kalması beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarıyla başlayıp, devam eden tüm bu operasyonlarla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı Mehmetçiklerimiz vermektedir.

Suriye'de yaşanan şiddet ve çatışmalar sebebiyle, 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon Suriyeli masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve sığınılacak güvenli bir liman olarak Türkiye’yi görmüştür. Türkiye yaptığı insan ve vicdan odaklı politikalarla din, dil, ırk gözetmeksizin sığınmacılara sahip çıkmış ve bugün dünyada mültecilere en fazla yardım yapan ülke konumuna gelmiştir.

İşte, ülkelerinden göçe zorlanan milyonlarca insanın yurtlarına kavuşmaları için de bu hareket zorunludur. Bu harekât asla Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve Suriye'de yaşayan Kürt kardeşlerimizi hedef alan bir harekât değildir. Tek hedef PKK, YPG, PYD, DEAŞ gibi terör örgütlerinin yok edilmesidir. Bu harekât, zalime karşı, mazlumu müdafaa eden bir harekâttır. Bu harekât, gerçek anlamda bölgeyi özgürleştirme harekâtıdır.

Tıpkı Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi, bu harekâtın amacı, Türkiye’nin sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu bertaraf etmek, haritaları değiştirmek isteyen emperyalizmin oyununu bozmak, bölge halkına zulmeden, kan kusturan terör örgütlerini yok etmek ve bölgede huzurun yeniden tesis edilmesini sağlamaktır.

Operasyonu hedef almak ve Türkiye’yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak isteyen Türkiye düşmanlarının kimler olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. İddia edildiği gibi sivillere ve masum insanlara yönelik herhangi bir eylem kesinlikle söz konusu değildir. Bölge halkı bu zulümden kurtulmak için Türk ordusunu dört gözle beklemektedir. Tam tersine PYD'li teröristler sivil halkı zorla canlı kalkan olarak kullanmaktadır Bu yalanların tek amacı, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaktır. Ama hamdolsun, Türk halkı, iktidarıyla, muhalefetiyle, Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla, Arabıyla birlik ve beraberlik içinde Barış Pınarı operasyonu yürekten desteklemektedir. Emperyalizmin bölgedeki tüm taşeronları yok edilinceye kadar bu harekât devam edecektir.

Bizler Kahramanmaraşlı Sivil Toplum Örgütleri olarak Barış Pınarı harekâtını yürekten destekliyor, Türkiye’nin kararlı ve dik duruşu sebebiyle dün gece varılan mutabakatın bölgeye barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, ülkemizin, vatanımızın ve kahraman Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırıyor, Türkiye’nin zaferi için dua ediyor, bu harekâtın zaferle sonuçlanacağına, emperyalizmin yenileceğine inanıyoruz.