Elektra Elektronik’ten DynamiX aktif harmonik filtre ile enerji kalitesi sorunlarına yüksek teknolojili çözüm

Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranı açısından Türkiye’de alçak gerilimtrafo ve reaktör sektörünün lider firması konumunda olan Elektra Elektronik, Türkiye’nin ilk ve tek yerli aktif harmonik filtrelerini DynamiX markasıyla üretmeye başladı.

Genel 07.10.2020, 11:53 Editör 8
Elektra Elektronik’ten DynamiX aktif harmonik filtre ile enerji kalitesi sorunlarına yüksek teknolojili çözüm

Yüksek teknolojili bu ürün, endüstride ve ticari tesislerde elektriksel kirlilik anlamına gelen harmoniklerin ve yüksek nötrtoprak gerilimi kaynaklı enerji kalitesi problemlerinin önüne geçiyor. İş kayıplarını ve üretim verimsizliklerini ortadan kaldırmayı hedefleyen ElektraElektronik, DynamiX ile dünya çapında sektördekien yüksek performansa sahip aktif harmonik filtreleri üreten şirketlerden biri olarak konumlanıyor.

Transformatör (trafo)üretimi ve enerji kalitesi alanında 40 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Elektra Elektronik,yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda piyasaya sunduğu Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim aktif harmonik filtresini artık DynamiX markasıyla üretiyor. Mühendisliğini, tasarımını ve üretimini bünyesindeki uzman mühendis kadrosuyla gerçekleştirdiği bu ürünle,enerji kalitesi sorunları yaşayan firmalara yüksek katma değerli çözüm sunuyor.Elektra Elektronik, akredite test kuruluşlarında test edilip uluslararası standartlarda uygunluğu tescil edilen DynamiX aktif harmonik filtre ile Türk elektronik sanayisinin gerçek anlamda Ar-Gegerçekleştiren sayılı firmaları arasında yer aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Eski analogişlemcili sistem teknolojisine göre daha dinamik yapıya sahip bir ürün olan DynamiX aktif harmonik filtre; daha yüksek hızlı, daha yüksek ve güncel teknolojisi ve içindekiişlemcisinden dolayı dinamik yapısı ile öne çıkıyor. DynamiX aktif harmonik filtre, elektrik sistemlerinin güvenli ve stabil olmasının öncelikli ihtiyaç olduğu demir çelik, denizcilik,sağlık, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi sektörlerde enerji kalitesiaçısından kritik önem taşıyor. Ürün, elektriksel kirlilik anlamına gelen harmoniklerden kaynaklı arızaları engelleyerek tesisin durma noktasına gelmesini önlüyor ve kullanılanmakinaların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Sanayide üretim bandı durmasısorunlarına çözüm

Sanayide ve hizmet sektöründe elektrik enerjisini verimli kullanmak için enerji iletim hatlarının ve şebekenin gereksiz yereyüklenmesine sebep olan ve kayıpları artıran reaktif gücü minimum seviyedetutmak gerekiyor. Elektra Elektronik’in yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucundaürettiği DynamiX aktif harmonikfiltre, işletmeleri bu anlamda büyük bir yükten kurtarıyor. Sürekli olarakçekilen ve tüketilmeyip üretim tesisine geri gönderilen reaktif enerji sonucu kaybedilen milli kaynaklar işletmelere yüksek meblağlı reaktif güç cezasıolarak geri dönüyor. DynamiX aktif harmonik filtre ile bu cezaların önüne geçmeyeimkan tanıyan Elektra Elektronik, bu sayede milli kaynakların israfını daönlüyor. İşletmelerdeki elektronik cihazların doğru ve tam randımanlı olarak çalışmasınısağlayarak cihazların ömrünü de uzatan DynamiX aktif harmonik filtre, bu sayede sanayide üretimbandının durması sonucu üretimin sekteye uğraması gibi büyük sorunların da önünegeçiyor.

Cihaz ısınmalarından kaynaklı yangınrisklerini önlüyor

İşletmelerde reaktif güç şebekeden çekilirken akımınyükselmesi sonucu enerji kaybı ve ısınma yaşanıyor. Elektra Elektronik’in DynamiX aktif harmonik filtresi cihaz ısınmalarındankaynaklı yangın risklerini ve dolayısıyla can ve mal kayıplarını önlemeyekatkıda bulunuyor. En güncel ekipmanlar ve en yeni teknolojiyle üretilen bufiltreler, muadillerine göre daha az enerji harcıyor. Aynı zamanda güçkalitesini iyileştirerek işletmelerdeki enerji kalitesinin sürdürülebilir vesürekli olmasını sağlıyor. Modüler yapısıyla kolaylıkla kapasite artırımınagidilebilen ürün, sistemdeki akım dengesizliğini düzenleyerek nötr hattınınakımını yok ediyor.

DynamiX aktif harmonik filtre, denizcilik sektöründeki akım ve gerilimkirliliklerini ortadan kaldırıyor

Değişkenenerji yüklerinden yoğun olarak etkilenen birçok farklı alanda kullanılan veakım ile gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin süreklive güvenli olarak arzına olanak sağlayan DynamiX aktif harmonik filtre, gösterdiği yüksek performansile denizcilik sektöründe de sıklıkla tercih ediliyor. Gemi standartları gereğidüşük olması gereken harmonikler, enerjisini jeneratörle sağlayan gemilerdeyüksek gerilim yaratıyor. Bu yüksek gerilim sebebiyle gemi kablolarındatitreme, tehlikeli seviyelere kadar ısınma ve gemi içi elektrik sisteminderezonans gibi istenmeyen sonuçlar oluşabiliyor. Gemi içinde kablolarda erime,kısa devre sorunu ve yangın riskine de sebep olabilen bu yüksek akım yüklerinintemizlenmesi büyük önem taşıyor. Bu noktada devreye giren ürün, harmonik akımyüklerini düşürmek için yüksek filtreleme performansı sunuyor.

Gemilerde ve tersanelerde yüksekgerilimin oluşmasını engelleyen Elektra Elektronik DynamiX aktif harmonik filtre, pasif filtrelerden çokdaha az yer kaplaması ve daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Maliyeti düşük,performansı yüksek bir deneyim sunan bu filtreler, akım harmoniklerinidüşürmenin en etkili yolu olarak denizcilik sektöründe de dünya genelindesıklıkla tercih ediliyor.

Tekstilsektöründe imalatın devamlılığını sağlıyor

Tekstilsektöründe makinaların kart arızası verdiği tespit edilen durumlarda DynamiX aktif harmonik filtre kullanımı sonrasıarızalar azalıyor, üretimin durması engelleniyor ve imalatın seri bir şekildedevamı sağlanıyor. Motor sürücülerin yoğun kullanıldığı tüm sanayilerde ihtiyaçduyulan ürün, şebekelerindeyoğun harmonik üreten cihazların yoğun olduğu tesislerde tercih ediliyor.

DynamiX’i6 kıtada 60 ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor

Türkiye’desıklıkla tercih edilen DynamiX aktifharmonik filtreyi ilk olarak Almanya ve Polonya’ya ihraçetmeye başlayan Elektra Elektronik, bu ürünü reaktör ürün grubunda olduğu gibi ilerleyendönemde 6 kıtada 60 ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor.

ElektraElektronik Hakkında

Türkiyeelektronik sanayisinin öncü markası Elektra Elektronik, 40 yıl önce İstanbul’datransformatör (trafo) üretmek amacıyla kuruldu. Transformatör üretimi ve enerjikalitesi alanındaki çalışmaları ile yıllar içinde hızlı büyüme gösteren ElektraElektronik, 2010 yılından itibaren Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla öne çıkmayabaşladı. Trafo sektöründeki öncü ürünlerine ek olarak 2015 yılından itibarenileri teknoloji elektronik ürünlerin üretimine ağırlık veren şirket, günümüzdetransformatör, reaktör, sargılı elemanlar, enerji kalitesi ve güç elektroniğiçözümleriyle Türkiye’de ve dünya genelinde sanayinin birçok alanında hizmetveriyor. Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim olan aktif harmonik filtreleriüreten Elektra Elektronik, enerji kalitesi alanında dünyaya ileri teknolojiçözümler sunuyor. 6 farklı kıtada 60’a yakın ülkeye yerli trafo ve elektronikürün ihracatı gerçekleştiren Elektra Elektronik’in Türkiye’nin yanı sıraAlmanya’da Elektra GmBH şirketi, Çin ve Amerika’da ise satış ofisleribulunuyor. Elektra Elektronik ürünleri ve çözümleri ile Türkiye’de havalimanı,raylı sistemler, şehir hastaneleri gibi önemli projelerin yanı sıra yurtdışında Çin demiryolları, Guangzhou atık su projesi, Sırbistan Elektrik İdaresive Rusya demir çelik fabrikaları gibi çok sayıda projeye katma değer sunuyor.2016-2018 yılları arasında hızlı tren projeleri kapsamında istasyonlardakielektrik panolarının uygulamasını gerçekleştirmesi sonucunda önemli bir sıçramayaşayan şirket, son 4 yılda büyüme ortalamasını yüzde 20’ler seviyesineçıkardı. Yurt dışı pazar payının ve iş hacminin her geçen gün hızla artmasıyla2019 yılını “Atılım Yılı” ilan eden Elektra Elektronik, İstanbul Esenyurt’takurulu fabrikasında üretim hattını büyüttü. Yeni yatırımı ile fabrikakapasitesini ikiye katlayan şirket, 10 bin metrekare kapalı alana sahipyenilenen üretim hattında Ar-Ge çalışmalarına ivme kazandırıyor. TÜBİTAKortaklı projelere yoğunlaşarak sanayi-üniversite işbirliği projeleri geliştirenşirket, 2020 yılında “Elektra Elektronik Ar-Ge Merkezi” kurulum sürecinibaşlatmayı planlıyor. Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranıaçısından Türkiye’de alçak gerilim trafo ve reaktör sektörünün lider firmasıkonumunda olan Elektra Elektronik, Türkiye’de kendi sektöründe Amerika’yaihracatı mümkün kılan UL Belgesi’ne sahip sektöründe tek firma. Yeniyatırımıyla birlikte ihracat pazarlarına Amerika’yı da ekleyen ElektraElektronik, 2020’de Güney Amerika, Asya Pasifik ve Kuzey Afrika ülkelerine deaçılmayı hedefliyor. 2020’de toplam ihracat oranını yüzde 70’e çıkarmayıplanlayan Elektra Elektronik, 40. yılını kutlayacağı 2020 yılında dünya markasıolma yolunda daha da emin adımlarla ilerlemeye hazırlanıyor.Yorumlar (0)
banner82
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:24
Güneş 06:45
Öğle 12:21
İkindi 15:20
Akşam 17:47
Yatsı 19:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Çaykur Rizespor 6 8
6. Kasımpaşa 6 8
7. Antalyaspor 6 8
8. Malatyaspor 6 8
9. Göztepe 6 7
10. Erzurumspor 5 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Gaziantep FK 6 7
14. Sivasspor 5 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Trabzonspor 6 5
19. Denizlispor 6 5
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Akhisar Bld.Spor 7 9
12. Bursaspor 7 7
13. Menemen Belediyespor 7 6
14. Bandırmaspor 7 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 7 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Leeds United 6 10
6. Southampton 6 10
7. Crystal Palace 6 10
8. Wolverhampton 6 10
9. Chelsea 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 5 8
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Huesca 7 5
18. Celta de Vigo 6 5
19. Levante 5 3
20. Real Valladolid 7 3
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133