Elbistan’da kendi kullandığı traktörün altında kalan çocuk öldü Elbistan’da kendi kullandığı traktörün altında kalan çocuk öldü
İlk etapta 3 mahalleye yapılacak olan Halk Pazar alanları, satışın olmadığı diğer günlerde ise otopark ve fuar alanları olarak faaliyet gösterecek.
Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, yapılacak Pazar alanlarının üstüne ise yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş Enerji Sistemi (GES) ile kendi elektriğini üreteceğini belirtti.
Başkan Gürbüz yaptığı açıklamada, “Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak adına her alanda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Karaelbistan, Yeşilyurt ve Pınarbaşı Mahallelerimiz ’de, halkımızın yararına hizmet edecek insan odaklı projelerimizden bir yenisini daha hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın ve pazar esnafımızın temiz, nezih ve konforlu ortamlarda iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapması için yeni pazar yerlerinin inşasına başlıyoruz.
864 m2 kapalı alana sahip çelik konstrüksiyonla inşasına başladığımız Pazar yerlerimiz de haftanın belirli günleri pazar alanları kurulurken, diğer günlerde otopark, geleneksel fuar alanları ile birlikte sosyal tesisleri de içerisinde barındıracak. Çatıları enerji üretilmesi amaçlanarak GES kurulumuna uygun olarak dizayn ediyoruz.
Yeni Pazar alanları da yapılacak
Bizim planlamalarımızda yaklaşık altı yerde Halk Pazarı yapmaktı şu an 3’ünü hayata geçiriyoruz. Diğer 3’ünün ise fizibilite çalışmaları devam ediyor. İnşallah 2023 yılını tamamlamadım bu projeleri hayata geçirmiş olacağız” dedi.
Editör: Haber Editörü