Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deprem bölgesindeki yeniden inşa sürecini hızlandırmak amacıyla başlattığı 'Yerinde Dönüşüm' kampanyasında hibe ve kredi miktarlarını artırarak vatandaşları memnun ediyor.
Vatandaşlar Artan Hibe ve Kredilerle Memnun
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Yerinde Dönüşüm' projesi kapsamında artırılan hibe ve kredi desteği hakkında bir video paylaşarak vatandaşların yoğun ilgisini ve memnuniyetini ifade etti. Depremzede vatandaşlar, artırılan hibe ve kredilerin kendilerine büyük destek sağlayacağını belirterek, "Bu bize ilaç gibi gelecek. Şehrin daha erken kalkınması için iyi bir proje. Devletin bize verdiği imkânlar çok iyi. Bu destekler sayesinde tabii ki memleketimiz ayağa kalkacak." dediler.
Hibe ve Kredi Miktarları Artırıldı
Bakan Özhaseki, 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerin hızla yeniden inşa edilmesi amacıyla başlatılan 'Yerinde Dönüşüm' projesindeki hibe ve kredi desteklerini artırdı. Özhaseki, daha önce afet konutları için açıklanan 500 bin TL'lik hibenin 750 bin TL'ye, 500 bin TL olan kredi miktarının 750 bin TL'ye çıkarıldığını açıkladı. Ayrıca iş yerleri için belirlenen 250 bin TL'lik hibenin 400 bin TL'ye, 250 bin TL olan kredi miktarının da 400 bin TL'ye yükseltildiğini belirtti. Özhaseki, ahırlı köy evleri için de 750 bin TL hibe ve 1 milyon TL kredi desteği sağlanacağını müjdeledi. Bu artışlar, 'Yerinde Dönüşüm' kampanyasına olan ilgiyi daha da artırmış durumda.
Editör: Haber Editörü