CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Suruç-Urfa arası karayolunda yaşanan trafik kazalarına dikkat çekti.

Suruç-Urfa karayolunun, yaşanan trafik kazalarından dolayı ölüm yolu olarak adlandırılmaya başlandığını söyleyen CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, “Bu yol arası trafik kazalarında yüzlerce insanımızı kaybettik onlarcası da sakat kaldı” dedi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Alaca'dan Anneler Günü mesajı Başkan Alaca'dan Anneler Günü mesajı


“Ölüm yolu”nun yaşam yoluna dönmesi için tüm siyasi parti temsilcilerini ve sivil toplum örgütlerini yürüyüşe davet eden Başkan Karadağ’ın çağrısı da yanıtsız kalmadı. Başkan Karadağ ve vatandaşlar organize sanayi bölgesi çıkışından Suruç Aligör’e kadar yaşam yolu yürüyüşü düzenledi.


Yürüyüşün ardından CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi. CHP İl Başkanı Karadağ şu ifadeleri kullandı:
“HÜKÜMET SINIFTA KALDI”
“Ne yazık ki bildiğimiz üzere “Suruç-Urfa” 'karayolu, gün geçtikçe daha çok risk olmakla beraber, kapanması güç olan yaralar açmaya devam ediyor.' 'Ölüm yolu' olarak adlandırılan, 'Yoğun bir güzergah olan, yaklaşık 80 km’lik "Birecik-Suruç-Urfa" D400  yolunda sıklıkla yaşanan trafik kazalarının bir çoğu maalesef ki can kaybı ile sonuçlanıyor. En son geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazası sonucu, Gazeteci Fehmi Kaplan ve arkadaşı Halit Öz hayatını kaybetmişti. Hükümet, her konuda olduğu gibi ulaşım konusunda da Urfa'da sınıfta kalmıştır.”


KANGREN OLAN SORUN
“Duble yollarla övünen hükümet ve Ulaştırma Bakanlığı maalesef ki 70-80 km’lik bu güzergahı bir türlü duble yol yapmamıştır. Bu yolun bir an önce duble yol çalışmasına başlanması gerekir, aksi taktirde bilanço tablosu genişleyecektir. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı ve yönetimi olarak, buradan yetkililere sesleniyoruz! Vatandaşlarımızın ulaşım güvenliğini sağlamak ve kangren olmuş bu sorunu çözmek görevinizdir. Bu vesileyle, vatandaşlarımızın çağrılarına ve bizlerin çözüm taleplerine kulak vermeniz için, sizleri göreve davet ediyoruz. "ÖLÜM YOLU" değil! "YAŞAM YOLU" istiyoruz!”