AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri etkinliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Görgel, Kahramanmaraş’ın anlatarak ve tanıtarak bitmeyecek bir kültürel mirasının olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve MARAŞFED, Kahramanmaraş’ın tanıtımı adına İstanbul Yenikapı’da oldukça önemli bir organizasyona imza attı. Türkiye’nin en kalabalık ve kozmopolit şehri olan İstanbul’da Kahramanmaraş Tanıtım Günleri etkinliği binlerce insanın katılımı ile devam ederken, yerli ve yabancı birçok insan Kahramanmaraş’ın kültürel mirasını yakından tanıma fırsatı buluyor.

Kahramanmaraş’ta fabrika çalışanlarından Türk Kızılay’a Kan Bağışı Kahramanmaraş’ta fabrika çalışanlarından Türk Kızılay’a Kan Bağışı

96b2ea1a-c703-4017-a233-7f3255434eb9

Yenikapı’da düzenlenen tanıtım günlerine katılan ve basın mensuplarına etkinlik hakkında görüşlerini bildiren AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, “İstanbul’da yapılan tanıtım günlerinin hayata geçirilmesinden dolayı çok mutlu oldum. Kahramanmaraş’ın İstanbul gibi Anadolu’nun harman olduğu bir yerde tanıtılması oldukça önemli ve değerli. Kahramanmaraş’ı burada tüm unsurları ile birlikte tanıtmak gerçekten çok önemli. MARAŞFED yetkilileri burada oldukça önemli bir iş çıkartmış ve bundan sonraki organizasyonlar da büyüyerek devam edecek. Bizler de hem bu tanıtıma katkı sağlamak hem de MARAŞFED’in vermiş olduğu emeğe katkı sağlamak amacıyla buradayız. Etkinlik alanını gezdik gördük ki, Kahramanmaraş’ın, gerçekten anlatmakla, tanıtmakla bitmeyecek birçok değeri var. Bu değerlere sahip çıkmak da bu memleketin bir evladı olarak bizlere gurur veriyor. İnşallah bu tarz etkinlikleri büyüterek daha farklı organizasyonları düzenlemek amacıyla bizlere düşen görevleri yapmak adına söz veriyorum. Kahramanmaraş’ı hem İstanbul’da hem de Türkiye’nin tüm şehirlerinde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.