Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Şahin Balcıoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz'i ziyaret ederek ticari işbirliğine yönelik istişarelerde bulundu.

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), ticari işbirliğine yönelik önemli temaslarda bulunan KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, Kahramanmaraş ticaretini Kıbrıs üzerinden oluşturulabilecek yeni bir koridorla Avrupa’ya açmanın müjdesini verdi.

Türkoğlu’nda Yuvadan Düşen Kumru Yavrusuna Esnaflar Sahip Çıktı Türkoğlu’nda Yuvadan Düşen Kumru Yavrusuna Esnaflar Sahip Çıktı

KKTC’de, KTTO Başkanı Turgay Deniz'i ziyaret eden Başkan Balcıoğlu, Kıbrıs ile Kahramanmaraş arasında ticari işbirliğine yönelik olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Başkan Balcıoğlu, ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda; “”Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz'i ziyaret ettim. Kahramanmaraş ve Kıbrıs arasındaki ticareti artırabilmenin yollarını araştırmak üzere en kısa zamanda çalışmayı sonuçlandıracağız. Bu kapsamda Turgay Bey’e işbirliği için yapıcı gayretleri ve güzel misafirperverliği için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Ardından KKTC Merkez Bankası Başkanı Rıfat Günay’ı ziyaret eden Başkan Balcıoğlu, ticaret alanında görüş alış verişinde bulundu.