Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakanlığı’na Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Niyazi Acar ve Ramazan Can bakan yardımcıları olarak atandı.
Yapılan atamalarla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Leman Yenigün, Rıdvan Duran, Sevim Sayim Madak ve Zafer Tarikdaroğlu bakan yardımcısı olarak görevlendirildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Adnan Ertem, Ahmet Aydın, Faruk Özçelik ve Lutfihak Alpkan bakan yardımcıları olarak atandı.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Fatma Varank, Hasan Suver, Refik Tuzcuoğlu ve Vedad Gürgen bakan yardımcıları olarak atandı.
İçişleri Bakanlığı’na yapılan atamalarla Bülent Turan, Mehmet Aktaş, Mehmet Sağlam ve Münir Karaloğlu bakan yardımcısı olarak atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Batuhan Mumcu, Gökhan Yazgı, Nadir Alparslan ve Serdar Çam bakan yardımcıları olarak getirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılan atamalarla Celile Eren Ökten, Kemal Şamlıoğlu, Nazif Yılmaz ve Ömer Faruk Yelkenci bakan yardımcısı olarak atandı.
Milli Savunma Bakanlığı’na Alparslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı, Celal Sami Tüfekçi ve Şuay Alpay bakan yardımcıları olarak atandı.
Sağlık Bakanlığı’na Huzeyfe Yılmaz, Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Şuayıp Birinci ve Tolga Tolunay bakan yardımcıları olarak atandı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Abdullah Erdem Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya bakan yardımcıları olarak atandı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Ahmet Yozgatlıgil, Çetin Ali Dönmez, Oruç Baba İnan ve Zekeriya Çoştu bakan yardımcıları olarak getirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı’na Ahmet Bağcı, Ahmet Gümen, Ebubekir Gizligider ve Veysel Tiryaki bakan yardımcıları olarak görevlendirildi.
Ticaret Bakanlığı’na Mahmut Gürcan, Mustafa Tuzcu, Özgür Volkan Ağar ve Sezai Uçarmak bakan yardımcıları olarak getirildi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Durmuş Ünüvar, Enver İskurt, Osman Boyraz ve Ömer Fatih Sayan bakan yardımcıları olarak atandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na Abdullah Tancan, Ahmet Berat Çonkar, Nevzat Şatıroğlu ve Zafer Demircan bakan yardımcıları olarak getirildi.
Yapılan tüm atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi. Bu kararname ile bakanlıklara atanan yeni bakan yardımcıları, ilgili görev alanlarında bakanlara destek olacak ve bakanlıkların hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalara katkı sağlayacaklar.