Orman yangınlarına karşı 'suç' ve 'ceza'lar...! Orman yangınlarına karşı 'suç' ve 'ceza'lar...!
Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci tarafından gönderilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu hediye paketini geri iade etti. Bu olay CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un tepkisini çekti.
Enginyurt: "Depremzedelere Verilmeli!"
Cemal Enginyurt, milletvekillerinin bu ürünlere ihtiyacı olmadığını belirterek, hediye paketlerinin depremzedelere dağıtılması gerektiğini vurguladı. Enginyurt, "TBMM yeni yasama yılı başladı diye AKP Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlattığı bu ikramları bize yollamış; cevizinden biberine, kurutmasından pastasına, yöresel ürünlerine, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi güya bizi Meclis’in açılışında unutmamış." dedi.
Öztunç: "Her Koli 1000 TL Değerinde Ürün İçeriyor!"
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da hediye kolisine tepki gösterdi ve içeriğini açıkladı: "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, depremzedelerin beklediği ve ihtiyacı olan kolileri 600 milletvekiline göndermiş… Her bir kolinin içinde 1000 TL’lik ürün var… Ayıptır! Biz CHP milletvekilleri bunu kabul etmiyoruz ve kolileri iade ediyoruz…" dedi.
Editör: Haber Editörü