Türkiye'de KOSGEB tarafından vatandaşlara geri ödemesiz hibe destekleri verilmeye devam ediyor. Buna göre ise e-Devlet üzerinden başvuru ekranları açılırken 3 yeni destek programı da resmen duyuruldu. Buna göre ise KOBİ'lerin başvuru yapmaları durumunda da en az 750 bin TL hibe desteği verileceği açıklandı.

Bu destek ödemelerinin büyük bölümü kısmı geri ödemeli olsa da büyük bölümü geri ödemesiz olarak verileceği açıklandı.

KOSGEB tarafından vatandaşlara sağlanan desteklerin ardı arkası kesilmezken bu süreçte de ilk kez iş kuracak ve küçük esnafın da yanında olmaya devam ediliyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından da 3 yeni destek paketine dair açıklamalar da geldi.
 

Bu destekler kapsamında da tam tamına 10 milyon liraya kadar nakit akışı sağlanacak. Teknoloji destek programı kapsamında da yeni destek paketlerine tüm başvuruların e-devlet giriş kapısı üzerinden yapılacağı açıklandı.

KOSGEB 3 YENİ DESTEK PAKETİ AÇIKLADI

Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER); girişimcilere ve işletmelere ön inkübasyon, inkübasyon, inkübasyon sonrası süreçlerde; iş geliştirme, mali kaynaklara erişim, yönetim, eğitim, danışmanlık, mentörlük, ofis ve ağlara katılım gibi hizmetlerin sağlandığı yapılardır.

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı (KOBİ Teknoyatırım) ar-ge ve yenilik faaliyetleri çerçevesinde ürünlerin ticarileştirilerek ekonomiye katma değer sağlamasına yardımcı olacak, uluslararası pazara ihracatı mümkün kılacak yatırım başvurularını destekler.

Ar-Ge: Teknoloji, bilgi birikimi veya bir ürün bileşeninin geliştirilmesi hedeflenir. Ür-Ge: Hedef ticari son ürün çıkarılmasıdır.

Kızılay’ın kurban vekâleti bedelleri belli oldu Kızılay’ın kurban vekâleti bedelleri belli oldu

Bu destek paketleri kapsamında vatandaşlara nakit akışı desteği sağlanacağı da resmen duyurulmuş oldu.

Haber1965.com