Youtube günümüzde oldukça geniş bir kitle ile farklı birçok kullanıcıya erişim sağlamayı başarmış olan sosyal medya platformudur. Burada kullanıcılar başka üyelerin içeriklerindenveya davranışlarından hoşlanmaması durumunda hesapları engelleyebiliyor. Özellikle YouTube izlenme hilesi gibi durumlar kişilerin kendi ilgi alanları dışında videolarla karşılaşmasına sebebiyet verebiliyor.

Youtube’da Abone Nasıl Engellenir?

Youtube'da bir kanalın aboneliğini engellemek konusunda uygulanacak adımlar son derece kolaydır. Bunun için uygulanacak adımlar şöyledir;

• Youtube uygulamasını ya da web sitesini açarak hesabınıza ulaşmalısınız. Bunun için bilgisayar üzerinden işlem yapmanız adımlarınızı daha kolaylaştırır.

• Sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayarak buradan ayarlayan açılmasını sağlamalısınız.

• Açılan menüde ayarlar bölümüne giderek solda oluşan menü arasından gizlilik sekmesine tıklamalısınız.

• Açılan alandan kişilerin aboneliklerin bölümüne tıklaması gerekir. Böylece karşınıza aboneliğinizin bulunduğu ekran açılır.

• Engellemek istediğiniz kişinin adını veya kanal adını arama çubuğuna yazarak aradığınız kişiyi açmalısınız.

• İlgili kanala erişim sağladıktan sonra yanında bulunan engelle butonuna basarak engelleme işlemini tamamlarsınız.

Kişiler yapmış olduğunuz işlemin ardından aboneliğinden direkt olarak çıkarılmaz ancak paylaştığınız hiçbir gönderiyi göremeyecekleri. Ayrıca YouTube beğeni hilesi gibi işlemlerini sağlamanız da diğer kişiler tarafından fark edilmeyecektir.


Youtube Abone Engeli Nasıl Kaldırılır?

Engel koyduğunuz bir abonenin engelini yeniden kaldırmak istiyorsanız uygulayacağınız adımlar bulunuyor. Bunun için yeniden kişilerin YouTube uygulamasını ya da web sitesine ulaşarak kendi hesaplarını açması gerekir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayarak açılan menüden ayarlar seçeneğinegitmelisiniz. Daha sonra solda bir menü açılacak. Soldaki menüden gizlilik sekmesine giderek hesabınızın gizlilik ayarlarını düzenlemelisiniz.

Dış Ticaret Firması Ne Yapar? Dış Ticaret Firması Ne Yapar?

Burada engellenenler alanı yer alıyor. Bu bölüme tıkladığınız zaman engelleme gerçekleştirdiğiniz kişilerin listesi açılır. Engeli kaldırmak istediğiniz kişiyi bularak yanında yer alan engeli kaldır butonuna basmanız gerekir.

Daha sonra karşınıza çıkan uyarı ile engel kaldırma işleminizi tamamlarsınız. Daha sonraki kişiler tekrar sizinle etkileşime geçebilir ve içeriklerinizi görebilir. Burada videonuzun öne çıkması hiç yeni Twitter takipçi hilesi gibi hile paketlerini bir araya getiren siteleri tercih edebilirsiniz.


 Kullanıcıların Hesabını Engeller mi?

YouTube belirli kurallara uymayan veya hizmet şartlarını ihlal eden kullanıcıların hesaplarını engelleyebilir. Bu tür ihlaller arasında telif hakkı ihlalleri, şiddet içeren içerikler, taciz, spam ve benzeri kurallara aykırı davranışlar yer alabilir.

Kullanıcıların güvenliğini ve platformun genel düzenini sağlamak adına çeşitli politika ve kurallara sahiptir. Hesap engelleme kullanıcının belirli bir süre boyunca veya kalıcı olarak platforma erişimini engelleme anlamına gelebilir.

Kullanıcılar YouTube'un hizmet şartlarına uymak ve kurallara riayet etmekle sorumludur. Aksi takdirde hesapları belirli yaptırımlarla karşılaşabilir, hatta kalıcı olarak kapatılabilir. Buy followers gibi işlemlerin güvensiz şekilde sağlanması da sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir.