Programda, günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, çocuklarımızın sıcak bir yuvada yetişmesine vesile olan koruyucu aileler üstlendikleri manevi sorumluluktan dolayı teşekkür ederek, Koruyucu Aile Günü’nü tebrik etti.

MHP Milletvekili Dora'dan AB'ye Mülteci Krizi Tepkisi MHP Milletvekili Dora'dan AB'ye Mülteci Krizi Tepkisi

Vali Coşkun ise konuşmasında; “Bilindiği üzere büyük bir afet yaşadık. Bu afetin yaralarının sarılması için devletimiz, Aziz milletimiz , sivil toplum kuruluşları, Belediyeleri ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile el ele vererek dayanışma içerisinde büyük gayret gösterildi. Depremden dolayı koruyucu ailelerimizden,

vatandaşlarımız-dan hayatını kaybedenler oldu. Vefat eden tüm vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Kahramanmaraş, koruyucu aile müessesi bakımından öncü illerimiz arasında bulunuyor. İlimizde yaklaşık 160 ailemizin yanında 242 evladımız aile sıcaklığı ortamında yaşamlarını sürdürmektedir Bu anlamda önemli bir misyonu üstlenen kıymetli koruyucu ailelerimize teşekkür ediyorum.

Bugün dört koruyucu ailemiz yeni koruyucu ailelerimize rehberlik etmek üzere Rehber Koruyucu Aile sözleşmesi imzalayacaklar. Koruyucu aile olan çiftlerimize ve rehberlik edecek olan ailelerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Programda, açılış konuşmalarının ardından koruyucu aileleri Rehber Koruyucu Aile Sözleşmesi imzalandı.