Türkoğlu İlçesinde Tarımsal üretimde Çeşitliliğin Artırılmasına Yönelik Çalışmalar Meyvelerini Veriyor.

Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün İlçe genelinde hem sanayiye yönelik hem de doğrudan tüketime yönelik tarım ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması çalışmaları kapsamında geniş alanda karnabahar üretimi başladı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrolünde özel sektör eliyle 20 dekar alanda karnabahar deneme bahçesi kuruldu. Deneme üretimi kapsamında, Türkoğlu coğrafyasına uyumu, yetiştirme süreci konusunda takip edilmeye başlandı.

Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelinin gereken kontrolleri titizlikle yaparak gelişmeleri yakından takip ettiği karnabahar bahçesinde geçen sürede herhangi bir sorun ve sıkıntıya rastlanmadı.

Başkan Okumuş, ‘Türkiye’nin Gündeminde Olan Sinema Filmlerini Burada Oynatıyoruz’ Başkan Okumuş, ‘Türkiye’nin Gündeminde Olan Sinema Filmlerini Burada Oynatıyoruz’

Karnabahar deneme üretimini gerçekleştiren Paşa Ünlü ise: “Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teşviki ve desteği ile Türkoğlu İlçesinde ilk defa bu kadar geniş bir alanda karnabahar üretimi yapıyoruz. Ürün rekoltesinden umutluyuz. Karnabahar üretiminin ilçemiz geneline yayılmasını umuyoruz. Sağ olsunlar tarımsal konularda İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz her zaman yanımızdalar, ilgileri için teşekkür ederim.” Dedi.