Geleneksel iftar yemeğinde konuşan Erdem Karakoç 'arsamıza gecekondu yaptırmayalım' dedi.

Özel Sular Vatan Hastanesi 'Sağlık Ellerimizde' etkinliği düzenledi Özel Sular Vatan Hastanesi 'Sağlık Ellerimizde' etkinliği düzenledi

Ülkücü hareketin sevilen reisi Erdem Karakoç geleneksel Topkapı Surlarında İftar programına binlerce insan seli aktı. Ülkücüler Tarihi surlara sığmadı, doldu taştı. Başbuğ merhum Alparslan Türkeş'in ses kaydı oruç duasıyla iftar edildi. İftar programı Gürsel Demir sunumuyla başladı. Mhp  eski MYK üyesi ve geçmiş dönemlerde İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığını yapan Erdem Karakoç programda konuştu. Karakoç, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada “Bizler gücümüze güç katıp her şartta bir araya gelip toplanmayı becerebilen insanlarız. Merhum Necip Fazıl’ın dediğini gibi ‘toplanın dağılın, toplanın dağılın, toplanın dağılın, dağılmamayı öğreneceksiniz ‘diyor. Biz de toplanma dağılmamak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu gök kubbede bir hoş seda bırakmak için üzerimize düşeni yapıyoruz. Ve memleket meselelerinde ‘söz konu vatansa gerisi teferruattır’ demeye, ona göre hareket etmeye devam ediyoruz. Bugün bu manevi günde çok derin siyasi konulara girmek belki gerekmez ama biz "arsamıza gecekondu yaptırmayalım".

Türk milleti olarak bedel ödeyerek bir devlet kurmuşuz, bunda gözü olanlar var. Bunda gözü olanlara çok dirsek temaslı şekilde duranlar var. O gözü olanların, onların dirsek temasında olanların elbette demokrasi içinde hesaplarını bozacağız. Gazeteci Eyüp Kadir Kılcı'nın takip ettiği iftar yemeğinde Erdem Karakoç konuşmasını şu sözlerle tamamladı. 2015 yılında 7 Haziran’da 80 milletvekiliyle meclise girdiğimiz Türkiye’de sayın genel başkanımız ‘Bundan sonra sağcılık solculuk yok, bundan sonra açılımcı hainler var, bir de biz varız’ demişti. Reis Erdem Karakoç konuşması akabinde hatıra fotoğrafı çekilmek isteyen yüzlerce insan uzun süre bekledi.Toplu fotoğraf çekimleriyle program son buldu.