Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 39 ilde 105 konut açık artırma yöntemi ile satışa sunuluyor.

Kahramanmaraş’ta damada, 'Acı kaybımız' yazılı çelenkle şaka yapıldı Kahramanmaraş’ta damada, 'Acı kaybımız' yazılı çelenkle şaka yapıldı

 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba saat 10.30’da Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak olan açık artırmalara aynı zamanda internet üzerinden de katılım sağlanabilecek.

TOKİ tarafından verilen bilgiye göre; Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat illerindeki konutlar için yüzde 50 peşinat 120 ay vade imkanı sağalabilecek.

Bununla beraber Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Gaziantep, Giresun, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Mersin, Muş, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak illerinde yine TOKİ tarafından satışa sunulan iş yerleri içinse yüzde 25 ya da yüzde 50 peşinatla birlikte 120 ay vade imkanı sunuluyor.

Açık artırmaya katılacak olan vatandaşlar bankacılık hizmetleri için Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ’den destek alabiliyorlar.

Satışa Sunulan Dairelere İlişkin Örnekler

Adana Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilindeki Seyhan ilçesi Zincirlibağlar 1. Etap konutlarındaki 3 oda 1 salon ve 110 metrekare genişliğindeki daire için belirlenen bedel 596.046,57 TL

Ankara Mamak’ta 2 oda 1 salon ve 74,8 metrekare genişliğindeki bir daire için belirlenen bedel 199.424,95 TL

İzmir Tire’de 3 oda 1 salon ve 120 metrekare genişliğindeki daire için belirlene bedel 499.998,95 TL’dir.