Kahramanmaraş'ta Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren özel Seher Başaran Akademi mezun öğrencileriyle birlikte iftar programında bir araya geldi.

Kentte bir restaurantta gerçekleştirilen iftar programına, akademinin bugüne kadar yetiştirdiği mezun öğrencilerle, şu anda akademide eğitim gören öğrenciler ve akademi görevlileri katıldı. 

Programda gazetecilere açıklama yapan Uzman Estetisyen Seher Başaran, meslek hayatına 14 yıl önce başladığını ve 2 yıl önce okul kurarak daha çok kadının hayatına dokunmak istediğini, onları meslek sahibi yapmak için çalıştığını söyledi. 

2 yıllık süreç içerisinde 480 kadını hem meslek hem de işletme sahibi yaptıklarını belirten Başaran, bunun devamının geleceğini ve güçlü kadınlar yetiştirmek için çalışacaklarını söyledi. 

Seher Başaran Akademi öğretmenlerinden Saadet Gümüş ise 2020 yılından beri eğitim verdikleri öğrencilerle birlikte iftar programında bir araya gelmek istediklerini anlatarak, "Biz öğrencilerimizi sadece meslek sahibi yapmıyoruz. Aynı zamanda onların hayatına da dokunuyoruz. Kendine güvenen özgüvenli kadınlar olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Hepsine iş imkanı sağlıyoruz. Onlara tüm desteği veriyoruz. Bunda Seher Başaran'ın da katkısı çok büyük." dedi. 

Akademi de eğitim gören öğrencilerden Ebru Gül de bu akademide eğitim aldığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Biz Seher Başaran akademide harika hocalar ve son teknoloji cihazlarla birlikte eğitim gördük. Eksik olduğumuz her noktada yanımızda oldu ve ne zaman arasam bana destek oldu. Kendi iş yerimi açmam için her zaman yanımda oldular. Yaklaşık 2.5 ay önce kendi salonumu açtım. Seher hanıma çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

OMR_5225

Kahramanmaraş’ta bulduğu 10 bin TL'yi ‘Al senin olsun’ denmesine rağmen sahibine teslim etti Kahramanmaraş’ta bulduğu 10 bin TL'yi ‘Al senin olsun’ denmesine rağmen sahibine teslim etti