Kan Donduran Olay Afşin'de Yaşandı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 2 Kişi Yaralandı Kan Donduran Olay Afşin'de Yaşandı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 2 Kişi Yaralandı

Eğitim ve öğrencilere destek noktasında kırtasiye yardımı, deneme sınavı ve kültür gezisi gibi faaliyetlerini artırarak sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin örnek projelerinden Mobil Çocuk Kütüphanesi, ziyaretlerini sürdürüyor.

Özellikle kırsal mahallelerde kitaba ulaşmakta güçlük çeken öğrencilerle bir araya gelen Çocuk Kütüphanesi, Onikişubat’ta; Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Altınova Şehit Bayram Demirci İlkokulu ve Selimiye Şehit Mehmet Fedakar İlkokulu, Türkoğlu’nda; Beyoğlu Şehit Abuzer Doğan İlkokulu ve Şekeroba İlkokulu, Dulkadiroğlu’nda ise Barınma Merkezi Anaokulunu ziyaret etti.

Masal okuma ve boyama saati, puzzle ve satranç, yüz boyama gibi etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklara, Mobil Çocuk Kütüphanesi de tanıtıldı. Renkli anların yaşandığı ziyaretlerde çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Çok eğlendiğini ve yeni şeyler öğrendiğini belirten minikler, Büyükşehir Belediyesi ve Mobil Kütüphane ekibine teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Mobil Çocuk Kütüphanesi’nin kırsal mahallelerde öğrencilerle bir araya gelmeye devam edeceği belirtildi.

Editör: Haber Editörü