Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın yollarını mecliste gündeme getirdi! Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın yollarını mecliste gündeme getirdi!

Milli Eğitim Bakanlığının ve özel sektörün meslek liseleri açması önemli bir girişim olduğunu vurgulayan Aycan, “Sanayiyle, sektörle uyumlu meslek liseleri açılması teşvik edilmelidir. Sanayi bölgelerinde kamu veya özel sektör tarafından meslek liseleri açılması ve uygulamalı eğitim yapılması çok yerinde bir uygulamadır. Meslek liselerine Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen desteklerin artarak devam etmesini istiyoruz.” Dedi.

Aycan, meslek liselerinde, mesleki eğitim merkezlerinde veya halk eğitim merkezlerinde binlerce usta öğretici çalıştığını, mesleki eğitimin sürekliliği ve kalitesi için usta öğreticilerin ücretlerinin ve statülerinin iyileştirilmesi ve daimi pozisyona getirilmesinin önemli bir konu olduğunu söyledi. 

Usta öğreticilerin üretime ve eğitime katkısının böylelikle daha da artacağını anlatan Aycan, “Usta öğreticilerle mesleki eğitim daimi hâle gelecektir.” Diye konuştu. 
HABER: ÖMER FARUK SALMAN