Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması geldi. Yağmur, kar ve rüzgar uyarısının yapıldığı açıklamada 10 il için sarı alarm verildi. Öte yandan önümüzdeki günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4-8 derece üstünde olacak. Çarşamba günü 18 dereceleri görecek olan sıcaklıklar ani bir düşüşle 8 dereceye inecek. İşte son dakika meteoroloji haberinin ayrıntıları...

BUGÜN (1 NİSAN) TÜRKİYE'DE HAVA NASIL OLACAK?

Kahramanmaraş’ta çocuğa cinsel istismarda bulundu 21 yıl hapis cezası aldı Kahramanmaraş’ta çocuğa cinsel istismarda bulundu 21 yıl hapis cezası aldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara (Bilecik dışında), Ege kıyıları, Batı Akdeniz, Zonguldak, Düzce, Manisa, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın güneyinin yağmur ve sağanak, Van, Hakkari ve Şırnak'ın doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

10 İL İÇİN SARI UYARI

Meteoroloji, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve İzmir için sarı uyarıda bulundu.

Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Bugün Marmara ve Kuzey Ege de Lodos var. Gece Marmara’ya yağmur gelecek. Akşam Hatay, Osmaniye ve Maraş da yağmur var. Türkiye’de önümüzdeki hafta yağışlı geçecek kar değil, yağmur olacak. Sıcaklıklar tüm yurtta önümüzdeki 3 gün 6-8 derece artacak.”