Başkan Görgel: “Gençlerimiz ve Velilerimizin Yanındayız” Başkan Görgel: “Gençlerimiz ve Velilerimizin Yanındayız”
Okullar Erken Açılıyor
MEB Son Dakika açıklamasına göre, öğrenciler yaz tatilinin keyfini çıkarırken Bakanlık tarafından yapılan yeni açıklamayla kötü haber geldi. Deprem felaketi ve son iki yıldır süregelen koronavirüs pandemisi nedeniyle okullardan uzak kalan öğrenciler için telafi dersleri düzenlenecek.
Yaz Tatili Ne Zaman Bitiyor?
MEB, yaz tatilindeki öğrencilere 81 ile yazı göndererek okulların açılış tarihini duyurdu. Bu doğrultuda yaz tatili 3 Ağustos tarihi itibariyle sona erecek. Öğrenciler 3 Ağustos'ta ders zillerinin çalmasıyla birlikte okullarına geri dönecekler.
ogrenci2-001.jpg
Telafi Dersleri Verilecek
Deprem ve pandemi nedeniyle derslerden uzak kalan öğrencilere yaz okullarında telafi amacıyla İngilizce ve matematik dersleri verilecek. Böylece öğrenciler, özellikle deprem bölgesindeki illerde, akademik açıdan desteklenerek eğitimlerine devam edecekler.
Öğrenciler İçin Esneklik Sağlanıyor
Telafi derslerine katılım zorunlu olmayacak, öğrencilere tercihe bağlı olarak derslere katılma imkanı tanınacak. Bu sayede öğrenciler, kendi ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda derslere devam edebilecekler.
Yaz Okulları Ücretsiz Olacak
MEB tarafından yapılan açıklamada, yaz okullarında verilecek telafi derslerinin tamamen ücretsiz olduğu vurgulandı. Böylece öğrenciler, ek bir maliyete katlanmadan, nitelikli eğitim alacaklar.
Editör: Haber Editörü