Sanayi üretimi aylık ve yıllık azaldı Sanayi üretimi aylık ve yıllık azaldı
 Peki, hibe ve faizsiz kredi desteğine kimler başvurabilecek, başvurular başladı mı? İşte depremzede hibe ve kredi desteği ile ilgili merak edilenler.
Depremzede hibe ve faizsiz kredi desteği detayları belli oldu. Deprem bölgesindeki illerde hibe ve faizsiz kredi desteği ile ilgi detaylar haberimizde.
DEPREMZEDELERE NE KADAR FAİZSİZ KREDİ VE HİBE VERİLİYOR
DEPREMZEDELERE NE KADAR FAİZSİZ KREDİ VE HİBE VERİLİYOR? 
Deprem bölgesindeki illerde, kendi yapısını yerinde inşa edecek afetzedelere, konut için 500 bin TL, iş yeri için 250 bin TL hibe, konutlar için 500 bin ile 800 bin TL, iş yerleri için ise 250 bin ile 500 bin TL arasında faizsiz kredi kullanma imkanı sağlanacak.
Konutlarda 500 bin liradan 800 bin liraya, işyerlerinde ise 250 bin liradan 500 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sunulacak. Konut kredileri; brüt inşaat alanı 100 metrekareye kadar olan konutlar için 500 bin TL, 101-150 metrekare olan konutlar için 700 bin TL, 151 metrekareden büyük olan konutlar için 800 bin TL’ye kadar verilecek. İşyeri kredileri ise brüt inşaat alanı 50 metrekare olan işyerleri için 250 bin TL, 100 metrekare olan işyerleri için 400 bin TL, 100 metrekareden büyük işyerleri için 500 bin TL olarak uygulanacak.
Kredilerde 2 yıl ödemesiz dönem ve 10 yıl vade uygulanacak.
HİBE VE FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ BAŞVURULARI
HİBE VE FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ BAŞVURULARI 
Projeye başvurular, e-devlette açılacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı portalı üzerinden yapılacak.
Başvurular, depremden etkilenen 11 ildeki 22 merkezde bugün açılacak .Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’nden de alınacak. Yapım ve Dönüşüm Ofisleri; Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu, 12 Şubat, Elbistan, Pazarcık, Türkoğlu ve Afşin’de, Malatya’da; Yeşilyurt, Akçadağ, Battalgazi ve Doğanşehir’de, Adıyaman’da; Merkez, Gölbaşı, Besni ve Kâhta’da, Hatay’da; Antakya, Defne, İskenderun/Belen, Kırıkhan, Samandağ ve Hassa’da, Gaziantep’te; İslâhiye ve Nurdağı’nda hizmet verecek.
Yapım ve Dönüşüm Ofisleri; Yerinde Dönüşüm projesine başvuruları alacak, hak sahipliğinin belirlenmesine karar verecek. Proje ile ilgili bilgiye ALO 181 hattından ulaşmak mümkün.
Editör: Haber Editörü