İnsan ve Toplum Bilimleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törende üniversite personeline hitap eden Rektör Bakan, çalışanların bayramını tebrik etti.

Bayramların, toplumsal yaşamın en müstesna günlerinden olduğunu belirten Prof. Dr. Bakan, “Sizlerin ve ailelerinizin idrak etmiş olduğumuz Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. İstiklal Üniversitesi ailesi olarak nice güzel bayramlarda buluşmayı ümit ediyor, hepinize sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra İstiklal Üniversitesi’nin bu gün itibariyle geldiği nokta hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Bakan, el birliği ile KİÜ’yü çok daha iyi noktalara taşıyacaklarını belirtti. Üniversitenin öğrenci, akademik ve idari personel sayısındaki artış, kampüs alanında yapılan çalışmalar, yeni açılan fakülte, bölüm ve programlar hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Bakan, “Yaşadığımız yüzyılın afetine rağmen bu güne kadar çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik.

Hem öğrenci hem akademik hem de idari personel sayısını neredeyse ikiye katladık. Karacasu Kampüsü’nde ilk aşamada ihtiyaçlarımıza karşılık verecek olan prefabrik dersliklerimizi tamamlama aşamasına geldik. Üniversitemiz için prestij projesi olarak gördüğümüz Airbus-TUSAŞ Meslek Yüksekokulu’muzun da yapımına en kısa sürede başlanacak. Yine merkezi derslik ve kütüphane binalarımıza da en kısa sürede başlamayı ümit ediyoruz. İnşallah bu çalışma dönemini sizlerin de gayreti ile en verimli şekilde değerlendirip, üniversitemizi çok daha iyi noktalara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Katılımcıların sorularını da cevaplandıran Bakan, daha sonra personeli ile bayramlaştı.

KSÜ Rektörü Yasım’dan Başkan Akpınar’a Hayırlı Olsun Ziyareti KSÜ Rektörü Yasım’dan Başkan Akpınar’a Hayırlı Olsun Ziyareti