Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü, Herkesin Hakkı Verilinceye Kadar Buradayız Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü, Herkesin Hakkı Verilinceye Kadar Buradayız
KASKİ'nin yaptığı duyuruda, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, su sayaçları ve boruların donma riskine karşı alınması gereken tedbirler vurgulanarak, Kahramanmaraşlılardan bu konuda dikkatli olmaları isteniyor.
Risklere Karşı Önlemler Alınmalı
KASKİ yetkilileri, özellikle açıkta bulunan su sayaçlarının ve boruların korunması için alınacak önlemlerin hayati önem taşıdığını belirtiyor. Su hatlarında meydana gelebilecek donmanın, boru patlamalarına ve tesisat sistemlerinde ciddi hasarlara neden olabileceği hatırlatılarak, vatandaşların su sayaçları ve tesisatlarını izole etmeleri çağrısı yapılıyor.
Açıklamada Şu İfadeler Kullanıldı:
KASKİ tarafından yapılan açıklamada, "Mevsimsel kış şartlarına bağlı olarak hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte su sayaçlarında ve tesisatlarda oluşabilecek donma riskini önlemek için, açıkta bulunan sayaç ve su borularını önceden koruyucu materyallerle izole ederek koruyalım" ifadesine yer verildi. KASKİ, bu basit önlemlerin, kış aylarında ortaya çıkabilecek olumsuz durumları en aza indirmeye yardımcı olacağı konusunda uyarıda bulunuyor.
Editör: Atilla Şakacı