Bu çerçevede başkent Ankara'da Kahramanmaraş depreminin yararlarını sarmak amacıyla Ankara ANFA fuar alanında Kahramanmaraşlılar Dayanışma Günleri gerçekleştiriliyor. 17-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kahramanmaraşlılar Dayanışma Günleri programında Kahramanmaraşlı Depremzede Esnafların satış yapmasına imkan sağlanacak.

ANFA Fuar alanında Kahramanmaraş Dayanışma Günleri programının ilk gününde Kahramanmaraş siyasetinin Ankara'daki en önemli simalarından, 27. dönem MHP Milletvekili Adayı Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora  depremzede Kahramanmaraşlı ensafları ziyaret etti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ile birlikte fuar alanındaki depremzede Kahramanmaraşlı esnafları ziyaret eden Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora bölgenin sorunlarına ve beklentilerine dikkat çekerek Kahramanmaraş’ın yeniden ayağa kalkabilmesinin yolunun esnafın ayağa kalkmasıyla mümkün olabileceğini, bunun için tüm önlemlerin alınarak yeniden yapılanma sürecinde Kahramanmaraşlıların bizzat tüm süreçlerde yer alması gerektiğini dile getirdi. Esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten Karakoç Dora, hayırlı ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Devlet-Millet el ele vererek en kısa zamanda tüm yaraların sarılacağını dile getiren Zuhal Karakoç Dora; ATO Başkanı Gürsel Baran ile birlikte gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada "Yüz yılın felaketi kabul edilen Pazarcık ve Elbistan'da meydana gelen deprem felaketinde şehit olan hemşehrilerimizi, bölge halkımızı rahmetle anıyorum. Ailelerine  sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki en kısa zamanda yaralarımızı saracağız. Devletimiz güçlüdür ve devletimize güveniyoruz. Devlet-millet el ele vererek yaralarımızın  sarılmasında seferber olmuştur. En kısa zamanda güzel günlerde bir arada olacağımıza olan inancım tamdır. Rabbim devletimizi ve milletimizi benzer afetlerden muhafaza eylesin." dedi.