Ev Hanımlarına 3.700 TL Destek Ödemesi Geliyor Ev Hanımlarına 3.700 TL Destek Ödemesi Geliyor
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) seçim beyannamesinde, kamu çalışanlarının yaşam standartlarını iyileştirmeyi hedefleyen bir dizi düzenleme yapılacağı belirtiliyor. Bu adımlar arasında büyükşehirlerde, il ve ilçe bazında kira yardımı sağlanması da yer alıyor.
Kira Yardımının Ayrıntıları 28 Mayıs Seçimlerinden Sonra Netleşecek
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, bu konuda TRT Haber’e önemli açıklamalarda bulundu. Zengin, “Geçinme endeksleri dikkate alınarak şartlara bakılacak. Buna dair kira yardımı söz konusu olabilir. Bunun ayrıntılarını 28 Mayıs seçimlerinden sonra daha net bir şekilde göreceğiz” dedi.
Farklı Şehirlerde Kademelendirme Söz Konusu Olabilir
Zengin, kira yardımının belirlenmesinde kira fiyatları, ortalama kiralar ve diğer gıda fiyatları gibi geçinme endeksleri dikkate alınacağını vurgulayarak, “Kira fiyatlarına bakılacak, ortalama kiralar ve oradaki diğer gıda fiyatları da belki değerlendirilecek. Bu geçinme endekslerine göre belki de belli bir kademelendirme olabilir. İstanbul, Ankara, İzmir ya da diğer farklı şehirlerde bu artışların miktarları durumları değerlendirilip ona göre hayatı kolaylaştıracak tutar belirlenir.” ifadelerini kullandı.
Kamuda Çalışan Kadrolu, Sözleşmeli Memur ve Kamu İşçileri Destekten Faydalanacak
Yakın zamanda hayata geçmesi beklenen kira yardımından, kamuda çalışan kadrolu, sözleşmeli memur ve kamu işçilerinin faydalanması bekleniyor.