Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde meydana gelen olayda, kendisini yüzbaşı olarak tanıtan A.S. Çiğdem Savran’ı 13 bin lira, kuzenini ise 14 bin lira dolandırdı.

Alınan bilgiye göre, 23 yaşındaki Çiğdem Savran 14 Mayıs günü tatil için gittiği İstanbul’da kendisine sosyal medyadan mesaj atan A.S. ile tanıştı. Kendisini yüzbaşı ve pilot olarak tanıtan A.S. ile arasında duygusal oluşması sonrasında imam nikâhı yaparak birlikte yaşamaya başladılar.

Bir süre sonra A.S.’nin ticaret yaparak para kazanma önerisine güvenen Savran, 13 bin liraya cep telefonunu satıp kuzenine de 14 bin lira kredi çektirdikten sonra parayı teslim etti.

A.S.’nin hal hareketlerinden şüphelenen Savran, ticaretin ve para kazanma durumunun başlamaması sonrasında yaptığı araştırmada, şahsın yüzbaşı olmadığını ve farklı suçlardan 18 suç kaydı olan bir kişiyle birlikte yaşamaya başladığını fark etti.

Aralarında çıkan tartışma sonrasında bu kişiyi evinden gönderen Savran, parasını alamayıp üzerine tehditlerde almaya başlayınca şikayetçi oldu.

Kendisine tehditler savuran A.S.’nin ürün satma bahanesiyle iki farklı kadını daha dolandırdığını, şu anda firari olduğunu, polisin bir an önce şahsı yakalamasını istediğini ifade etti.

Kahramanmaraş’ta tır ile traktör çarpıştı! 1 yaralı Kahramanmaraş’ta tır ile traktör çarpıştı! 1 yaralı