MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), bünyesine bağlı birimlere istihdam edilmek üzere 6500 işçi ve personel alımı başladı. İlanlar İŞKUR üzerinden yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre hangi şehir ve ilçelere alım yapılacağı, hangi şartların arandığı belli oldu.

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından Bakanlık bünyesine bağlı birimlerde görevlendirmek üzere 6500 işçi ve personel alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvurular başladı. İŞKUR TYP iş ilanları sayfasında yayımlanan ilanlara göre 35 farklı şehirde ve şehirlere bağlı ilçelerde bulunan Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilecek personel alımı yapılacak.

MEB TYP Başvuru Şekli ve Tarihleri

Yayımlanan ilanlara başvurular için son tarihler 26-27 ve 28 Ağustos 2022 olarak belirlenmiş. Müracaat edecek adayların İŞKUR resmi internet adresi üzerinden gerekli giriş bilgileri ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonrasında İŞKUR TYP iş ilanları sayfasından arama yaparak istedikleri ve koşullarını karşılayabildikleri ilanlara müracaat etmeleri gerekmektedir.

"BAKAN AÇIKLADI" 

Başkan Güngör, TKB Kültürel Mirası Koruma Ödüllerini Sahipleriyle Buluşturdu Başkan Güngör, TKB Kültürel Mirası Koruma Ödüllerini Sahipleriyle Buluşturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç gün önce kabine toplantısı sonrası bir açıklama yapmış ve okullara 60 bin personel alım müjdesi vermişti. Haber sonrası gözler gelecek olan başvuru sürecindeydi. Beklenen haberi bugün Bakan Özer duyurdu.

Bakan Özer, 2022-2023 yılı eğitim-öğretim döneminden bahsederek gelecek dönem için yapılan çalışmaların hız kazandığını söyledi. Bunların yanı sıra ilk kez tüm okullara bütçe gönderildiğini ifade eden Özer, ihtiyaçları karşılamak üzere hiç kimseye muhtaç olmadan, yalnızca eğitim kalitesine odaklanıldığı bir süreç içerisine girildiğini söyledi.

Bakan Özer, "Okullarımızdaki en büyük sıkıntı temizlik elemanlarıyla ilgili. İlk kez 5 Eylül'de okullar açılmadan önce 60 bin vatandaşımız okulların temizliğine yardım etmek için okullarımızda hazır olacak. Genelde ekim aylarında kısmi olarak 20-30 bin ile başlayan sayı ilk kez 60 bin ve Eğitim Uyum Haftası'nda sisteme girmiş olacak. Tüm imkanlarımızla birlikte öğrencilerimizin çok daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri, öğretmenlerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde eğitime katkı sunabilmeleri ve okul yöneticilerimizin dimdik durarak, devleti arkasında hissederek her türlü imkanla süreçleri çok daha başarılı bir şekilde koordine edebileceği eğitim sistemini daha güçlendirmeyle ilgili bu adımlarımız her geçen gün artarak devam edecek." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 60 bin işçi alımında ilk başvuruların İŞKUR üzerinden alınmaya başlandığı ifade edildi.

Başvuru adımları ise aşağıdaki gibi;

  • https://esube.iskur.gov.tr/ linke tıklayın,
  •  Ekranda İŞ ARAYAN kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranın üst menüsünde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın,
  •  İş ilanı sayfasına gidin,
  • İl seçimi yaparak ARA butonuna tıklayın.
  • Son olarak ilanın başında yazan numaraya tıklayarak başvurunuzu yapın.

Alım Süreci Başlayan iller ise şunlar:

Tunceli, Artvin, Edirne, Bolu, Sakarya, Rize, Yozgat, Bilecik, Kahramanmaraş, Erzurum, Kocaeli, Ordu, Aksaray, Rize, Aydın, Iğdır, Kırklareli, Şırnak, Bayburt, Muğla, Sinop