Maraş Pusula Haber Köşe Yazarı Nesih Tanrıverdi, Tekstil İhtisas OSB’nin Kuruluş Hikayesini ele aldı.

İŞTE O YAZI:

Kahramanmaraşspor'un yeni transferleri imzayı attı! Kahramanmaraşspor'un yeni transferleri imzayı attı!

Bu köşede sadece tüketici hukuku ile ilgili problemleri ele almaya çalışırım, bundan sonra da bu böyle devam edecek inşallah.

Ancak Kahramanmaraş kamuoyu da bilirki benim tüketici hukuku dışında ikinci bir şapkam daha var: Bu şehirde 2010-2017 yılları arasında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak görev yaptım, bu şapkanın gereği olarak da Kahramanmaraş’ta yapılan bazı işlerde önemli adımlar attık, hatta bir çok hizmetin ilk fitilini bizzat biz ateşledik diyebilirim.  ‘Hafızayı beşer nisyan ile maluldür’ derler; bir iki yerde rast geldiğim olayda anladım ki,  hem kişisel hem de kurum olarak yaptığımız işleri ya yeterince anlatamamışız, ya da yapılanlar meğer çok çabuk unutuluyormuş.

Bu yazıya beni iten konu geçen gün karşılaştığımız biri ile aramızda geçen diyalog. Konuyu bu köşede  yazıya dökerek hem yaptığımız işleri kalıcı hale getirmek hem de bu şekilde düşünen Kahramanmaraşlı dostlarıma bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum.

Örneğin, Tekstil İhtisas Osb’nin kuruluşu. Benim başlangıçtaki ısrarlı çabam olmasa bugün Tekstil İhtisas OSB diye bir tüzel kişilik olmazdı, bunu çok iddialı bir şekilde söyleyebilirim.

2010 yılının son ayında Valimiz Sayın Mehmet Niyazi TANILIR beyefendinin yerine Sayın Şükrü KOCATEPE beyefendi Kahramanmaraş Valisi olarak atandı. 2011 yılındaki oda seçimleri sonucunda görevi bırakan Mehmet BALDUK beyin yerine Kemal KARAKÜÇÜK başkan oldu.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!