Kahramanmaraş’ta maliyet artışlarına uzun süre direnen Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürlüğünün ürettiği ucuz ekmeğe 40 kuruş zam geldi.

Kahramanmaraş’ta bakkal, market ve fırınlarda satılan ekmeğe bir biri ardına yapılan zammın ardından, bir zam haberi de Halk ekmekten geldi.

Türkiye'de en ucuz ekmek satışı yapan illerin başında gelen Büyükşehir Belediyesi Halk ekmek birimi yaptığı cüzi miktardaki fiyat artışı ile vatandaşlara ucuz emek hizmeti vererek büyük destek sağlıyor. 

KAMEK Kurs Kayıtları Başlıyor! KAMEK Kurs Kayıtları Başlıyor!

Bu kapsamda 1 lira 20 kuruş olan ekmek, büfelerde 1 lira 60 kuruştan satılmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda, fırıncılar odasınca kentte 1,50 liradan satılan ekmeğe 2 ayrı zam yapılıp gramajı düşürülerek fiyatı 2,5 lira yapılmıştı.

Bu zammın ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı çalışan halk ekmek fabrikası artan maliyetler karşısında ekmek ve simitte zam yapmamıştı.

Ancak maliyet artışlarına daha fazla direnemeyen Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Halk Ekmek fabrikası, yeni yılla birlikte ekmeği 1 lira 60 kuruştan satmaya başladı.

Simit ise 1,5 liradan satılıyor.

Kentte, halk ekmeğe en son 29 Ocak 2021 tarihinde zam yapmıştı. O dönem 1 lira olan ekmek 1 lira 20 kuruşa yükseltilmişti.