TBMM, Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle, Dulkadiroğlu ilçesindeki Karacasu Konteyner Kenti'nde etkinlik organize edildi.

Etkinliğe katılan depremzede çocuklar, oyunlar ve diğer aktiviteler sayesinde keyifli vakit geçirdi.

Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Figen Gürsoy, AA muhabirine, amaçlarının depremzede çocukların yüzünü bir nebze de olsun güldürmek olduğunu söyledi.

Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü bünyesinde bulunan 15 programı Kahramanmaraş'ta depremzede çocuklarla buluşturduklarını ifade eden Gürsoy, ailelerin de etkinliklerden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Etkinlik kapsamında yarın da Hatay'da çocuklarla buluşacaklarını vurgulayan Gürsoy, şunları kaydetti:

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Arasında İşbirliği ve Değişim Protokolü İmzalandı Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Arasında İşbirliği ve Değişim Protokolü İmzalandı

"TBMM Başkanımız Mustafa Şentop'a projeye desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Projenin çocuklara çok önemli katkılar sağladığını düşünüyoruz. Keyifle geldik. Çocuklar eğlenerek öğrendi, bilimle tanıştı, bilim insanlarıyla bir araya geldi. Bayram öncesi güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Hem çocuklara hem de bizlere iyi geldiğini düşünüyorum. Çocuklar çok kolay ortama uyum sağlarlar. Yaptığımız etkinliklere de o kadar güzel uyum sağladılar ki biz bunu hissettik. O yaşamış oldukları travmayı bir nebzede olsa atlatmalarına yardım ettik, çocuklarımızı destekledik."