Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, 'Coronavirüs salgınıyla sağlıkçıların yükü bir kat daha artmıştır, özverili çalışmalarını takdir ediyoruz' dedi.

 corana virüs salgınıyla sağlıkçıların yükü bir kat daha artmıştır, özverili çalışmalarını takdir ediyoruz ama sadece takdir etmek yetmez; sağlık personelinin çalışma şartlarını iyileştirmeliyiz, yükünü azaltmalıyız, özlük haklarında, ücretlerinde gerekli iyileştirmeleri yapmalıyız. Tüm sağlık personelinin ek ödemesinin sabitlenmesini, maaşla birlikte herkese verilmesini ve emekliliğe yansıtılmasını ve 3600 ek gösterge hakkının da verilmesini bekliyoruz.

Kahramanmaraş’ta Doğa ve Fen Okulu Projesi Tamamlanıyor Kahramanmaraş’ta Doğa ve Fen Okulu Projesi Tamamlanıyor

 Sağlıkçılar Günü'nde sadece Türk Tabipleri Birliği yönetimini tebrik etmiyor, üstelik kınıyoruz. Türk Tabipleri Birliği yönetimi, Türk tabiplerinin temsilcisi olamaz, açıklamalarının sadece kendilerini bağladığını belirtmek isterim. Bu yönetim, bilimsellikten uzak, tamamen kasıtlı açıklamalara bir yenisini daha eklemiştir. Her zaman Türkiye'nin düşmanlarıyla birlikte hareket eden, Türkiye'nin karşısında tutum gösteren bir örgüt hâline gelmiş olan Türk Tabipleri Birliği yönetimi Türk tabiplerinin temsilcisi olamaz.