İmzalar, KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ve Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadžigrahić tarafından atıldı. Protokol kapsamında üniversiteler arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve işbirliğinin artırılması amaçlanıyor.

Büyükşehir’den 19 Mayıs’ta Gençlere İnternet Hediyesi Büyükşehir’den 19 Mayıs’ta Gençlere İnternet Hediyesi

İmza Töreni ve Ziyaret

Protokol imza töreninde taraflar, üniversiteler arasında öğrenci ve personel hareketliliği konularında istişarelerde bulundular. KİÜ Rektörü Prof. Dr. Bakan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Prof. Dr. Hadžigrahić’e teşekkür etti. İmza töreniyle ilgili olarak, Rektör Bakan, "Bugün üniversitelerimiz arasında önemli bir protokol imzalıyoruz. Bosna Hersek gönül coğrafyamız olarak gördüğümüz yer. Dolayısıyla Bosna ile olan ilişkilerimizin güçlenmesini adına attığımız bu imzalar bizler için mutluluk verici." ifadelerini kullandı.

Protokol ve İşbirliği

Misafirperverlik dolayısıyla KİÜ Rektörü Prof. Dr. Bakan’a teşekkür eden konuk Rektör Hadžigrahić, protokol çerçevesinde İstiklal Üniversitesi’nden gelecek öğrenci ve personeli ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Protokolün hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İmzalanan Anlaşma ve Anı Plaketi

Ziyarette ayrıca, Erasmus+ KA171 kurumlar arası anlaşma protokolü imzalandı. Rektör Bakan, ziyaretin anısına Prof. Dr. Hadžigrahić’e plaket takdim etti.

Katılımcılar

Ziyarete KİÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Burcu Erşahan ve Prof. Dr. Seçil Fettahlıoğlu ile Dış İlişkiler Koordinatörlüğü personeli Dr. Öğr. Üyesi Emrah Peksoy ve Öğr. Gör. Rabia Elif Yakut da eşlik etti.

Bu işbirliği ve değişim protokolüyle, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi ve uluslararasılaşma sürecinin desteklenmesi hedefleniyor.