Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Hurda alım satımı yapan esnaflara yönelik bilgilendirme ve önleme toplantısı düzenledi.

Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonunda Hırsızlık olaylarını önlemeye yönelik hurda işi yapan esnaflarımızla yapılan toplantıya; Asayişten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Asayiş Şube Müdürü, Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürü ve Onikişubat İlçe Emniyet Müdürü ile İl merkezinde 52 hurda alım satım işi yapan esnafımız katılmıştır.

İçişleri Bakanlığı ve Kahramanmaraş Valiliği tarafından 2022/02 sayılı Genel Emir yazısı ve yaşanan genel sorunlar, çözüm önerileri, işbirliği ve denetim konuları dile getirilerek, işyerlerine çalıntı malzemelerin gelmesi durumunda 112'ye ihbar düşmeleri, alınan malzemelerin alım satım belgelerinin düzenlenmesi, işyerlerine kamera taktırılması, aykırı hareket edenler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununun (emre aykırı davranış) başlıklı 32. Maddesi uyarınca gerekli idari para cezası uygulanacağı, ayrıca akülerin toplanması, alım-satımını hurda malzeme toplayan işyerlerinin yapamayacağı, yapanlar hakkında 2872 Sayılı Çevre Kanunu Uyarınca idari para cezası uygulanacağını ve genel konularda esnaflarımız bilgilendirilmiştir.

Kahramanmaraş'ta 4 kişiyi öldüren genç, intihar etti Kahramanmaraş'ta 4 kişiyi öldüren genç, intihar etti

Kamu düzeni ve genel güvenliğin sağlanması, malvarlığına karşı suçların önlenmesi amacıyla önleme ve bilgilendirme faaliyeti devam edileceği öğrenildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.