İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel  ve Yönetiminden  10 Ocak Çalışan  Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Derneği’ni (KMGCD) ziyaret .

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı  Ahmet Çabukel, 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü  dolayısıyla Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Çabukel ziyarette yaptığı konuşmada şunları belirtti; “Çalışan gazeteciler gerçekten çok şartlarda çalışıyorlar.  Bu da yetmezmiş gibi üzerlerinde ciddi baskılar var.  Özgürce yazıp konuşamıyorlar. Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar oldu. Biz bunların hepsini biliyoruz.   Biz öyle ümid ediyoruz. Özellikle  Gazete baskı ücretlerine, boya, kalıp ücretlerine gelen büyük zamları da biliyoruz. Gazetecilerimizin  bir gazeteyi ayakta  tutmak için nasıl mücadele verdiklerini de biliyoruz.  İnşallah 2022 yılında bu sorunlarınız bir bir çözülür, çözülür diye ümid etmek istoruz. Ben  bu vesile ile Kahramanmaraş’ta görev yapan bütün gazetecilerimizin  10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü  kutluyorum” dedi. 

Aksaray taraftarından Kahramanmaraş'a hakaret! Aksaray taraftarından Kahramanmaraş'a hakaret!

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Balkanı Sermet Çuhadar ise yaptığı konuşmada; “Sizinde belirttiğiniz gibi Kahramanmaraş’ta görev yapan gazetecilerin sıkıntıları çok büyük. Çok ciddi manada sıkıntı yaşıyorlar. Artan girdi maliyetler ve  düşen  gelirleri nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bir çok arkadaşımız bu artan maliyetler karşısında gazetelerini aylık yada  onbeş  günlüğe çıkardılar.  Pandemi döneminde de Devletten bir katkı, destek göremediler. İnşallah bundan sonra bu sorunlar çözülür diye ümit ediyorum. Yapmış olduğunuz bu nazik ziyaretten dolayı da sizlere teşekkür ediyorum” dedi.