İşsizliğin gittikçe artışa geçtiği günümüzde iş bulmak zorlaşsa da İŞKUR yeni personel alımlarına ilişkin olarak hamlesini yaptı. İşsizliği bitirecek olan bu alım projesinde 154 Binin üzerinde personel ilanı verildi.
İŞKUR 81 ilin tamamında 154 BİN personel alımını duyurdu! İlkokul, Ortaöğretim, Ortaokul, Lise, Üniversite mezunu herkes...- 2023 yılı Haziran ayı için İŞKUR bünyesindeki personel alımları duyuruduldu. İŞKUR'un resmi web sitesi adresine girerek 154 Bin kişilik açık kadroya her Türk Vatandaşı başvuru yapabilecek.
BAŞVURU ADIMLARI NASIL OLACAK?
İşçi alımına başvuru yapan kişiler kriterlere göre seçlerek işlere yerleştirilecekler. İŞKUR üzerinden ilanlara başvuruda bulunabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresine giriş yapın "Meslek" yazan kutucuğa başvuruda bulunmak istediğiniz meslek grubunu yazın ve ara seçeneğine tıklayın.
İŞKUR müjdeyi duyurdu! 154 BİN işçi alınacak! 81 ilde başvurular aktif edildi! İşte iskur.gov.tr başvuru ekranı ve aranan şartlar...
GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Türk vatandaşı olmak,
Başvuru süresinin son tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
3.Kamu haklarını kullanmaktan yoksun olmamak,
4.Başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara sahip olmak,
5.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
6.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen İl'de ikamet ediyor olmak,
Adayların engellilik durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir,.
Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan adaylardan arşiv araştırması sonucu Genel Şartlar 3 üncü maddesinde yer alan suç unsurlarını taşıdıkları anlaşılanların başvuruları, alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.
İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden TC kimlik bilgileriniz ile kayıt olup başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.