Karakoç Dora’ya kızından 23 Nisan sürprizi! Karakoç Dora’ya kızından 23 Nisan sürprizi!
Kahramanmaraş’ın yeniden imarı ve inşası sürecine toplumun tüm paydaşlarının katılımı hususunda irade koyduklarını ifade eden Görgel, bir sene sonra Kahramanmaraşlıların Kahramanmaraş'a baktığında çok farklı bir yer göreceğini vurguladı.
Başkan Görgel, “İnşallah bir sene içerisinde de önümüzdeki ramazan ayına kadar Allah nasip ederse kalıcı konutlara vatandaşlarımızı yerleştirmiş olacağız. Burada toplumun tüm kesimi, Kahramanmaraş'ta yaşayan herkesin müsterih olmasını istiyoruz. İnşallah bu çalışmaların sağlıklı bir biçimde yürümesi için hızlı bir biçimde yürümesi için siyasi irade olarak elimizden gelen tüm gayreti sergiliyoruz” dedi.
Seçim çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini dile getiren Görgel, “9 Nisan'da aday adaylarımızın açıklanmasıyla adaylarımızla toplandık ve sonrasında çalışmalarımıza başladık. Gayet güzel gayet verimli, sağlıklı bir süreci geçiriyoruz inşallah. Vatandaşlarımızın bu anlamda adaylarımıza karşı bakış açısı, Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı teveccühü çok üst noktada. Tabii önümüzde 17 günlük bir süreç kaldı. Burada da iyi bir planlamayla, seçim koordinasyon merkezimizin planları doğrultusunda süreci tamamlayacağız. 14 Mayıs'ta da inşallah hep beraber AK Parti olarak hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimi olarak önemli bir zafere imza atacağımıza canı gönülden inanıyoruz. Bugüne kadar adaylarımızla beraber 100’e yakın program yaptık. İnşallah bundan sonra da kalan yerlerin tümünü, Kahramanmaraş'ın tamamını gezmiş, bitirmiş olacağız, planlamalarımız o yönde. Dediğim gibi seçim koordinasyon merkezimize bağlı olarak hepimiz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allah'a şükürler olsun. Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın hepsi her şeyin farkında.”
“ÖNCELİKLİ GÜNDEMİMİZ DEPREM!”
Seçim çalışmalarının vatandaşları ziyaret etmek için bir vesile olduğunu aktaran Görgel, 6 Şubat’tan itibaren öncelikli gündemlerinin deprem olduğunu bildirdi. İl Başkanı Fırat Görgel, şu açıklamalarda bulundu: “Önemli bir süreci yaşıyoruz tabii biz. Bizim için öncelikli gündemimiz deprem. Deprem sonrası yaşanan süreç ve depremin yaralarının sarılması, vatandaşımızın bir an önce deprem öncesi koşullarına kavuşması için bir mücadele içerisindeyiz. Seçim çalışmaları da bu anlamda bir belki de vesile diyebiliriz. Öncelikli gündemimiz her zaman deprem olmaya devam edecek. Bu noktada da Allah'a şükürler olsun iyi bir reaksiyon gösterdiğine inanıyorum Sayın Cumhurbaşkanımızın önceliğinin öncülüğünde. Sayın cumhurbaşkanımız bu süreçte 5 defa şehrimizi ziyaret etti. Kendisi her defasında ilk elden görme, gözlemleme fırsatı buldu. Allah'a şükürler olsun şu anda işte çadırlardan konteyner kentlere geçiş sürecini yaşıyoruz. Köy evlerimizin açılışlarına geçen hafta itibariyle başladık. Bundan sonra süreçte peyderpey köy evlerimizi açacağız. İnşallah bir sene içerisinde de önümüzdeki ramazan ayına kadar Allah nasip ederse kalıcı konutlara vatandaşlarımızı yerleştirmiş olacağız. Burada toplumun tüm kesimi, Kahramanmaraş'ta yaşayan herkesin müsterih olmasını istiyoruz. İnşallah bu çalışmaların sağlıklı bir biçimde yürümesi için hızlı bir biçimde yürümesi için siyasi irade olarak elimizden gelen tüm gayreti sergiliyoruz.”
“ÇOK GÜZEL BİR ŞEHRİ BUNDAN SONRAKİ NESİLLERE İNŞALLAH HEP BERABER ARMAĞAN EDECEĞİZ”
Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşların hatırasına sahip çıkma adına gelecek nesillere çok güzel bir Kahramanmaraş armağan etmek istediklerini kaydeden Görgel, şunları dile getirdi: “Allah'ın izniyle de hızlı bir biçimde Kahramanmaraş'ı çok güzel bir noktaya getireceğiz. Ben her zaman söylüyorum. Bir sene sonra Kahramanmaraşlılar Kahramanmaraş'a baktığında çok farklı bir yer görecek. İki sene sonra çok çok farklı, çok çok güzel bir yer görecek inşallah. Tabii çok büyük acılar yaşadık. Kayıplarımızı geri getiremeyeceğiz belki; ama en azından onların aziz hatırasına sahip çıkmak anlamında çok güzel bir şehri bundan sonraki nesillere inşallah hep beraber armağan edeceğiz. Buradaki çalışmalarda tabii toplumun tüm kesimlerini bu çalışmaların içerisine katılması noktasında bizler de iradeye koyacağız. Allah'ın izniyle çok güzel bir Kahramanmaraş'ı inşallah hep beraber göreceğiz.”