Kahramanmaraş'ta ücret alınmayacak! Kahramanmaraş'ta ücret alınmayacak!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Ak Parti teşkilatı mensupları ile birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, burada vatandaşlara 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur ittifakına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti ve 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçimlerinde daha güçlü destek istedi. 

Ziyaret sonu yaptığı değerlendirmede Milletvekili Debgici: “Öncellikle Kahraman şehrimize, hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.  Son yapılan seçimlerde her zaman olduğu gibi Ak Partimizi birinci parti olarak en güzel şekilde desteklediler. Ve Cumhurbaşkanımıza Kahramanmaraş’tan en yüksek oy veren büyükşehir olarak gereğini yaptılar.

Ama birinci turda biliyorsunuz %49,52 ile Cumhurbaşkanımız seçimi açık ara seçimi önde tamamladı ama seçilme yeterliliği olan %50+1’e ulaşılmadığı için seçim ikinci tura kaldı. Bizde bugün hemşehrilerimize hem teşekkür ziyareti yapıyoruz, hem de 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçimleri için destek istiyoruz. Çok şükür aldığımız geri dönüşler olumlu, daha üst düzey bir desteğin olacağını görüyoruz. Hatta bazen birinci turda oy vermeyen hemşehrilerimizle karşılaşıyoruz, ama onlar da ikinci turda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini ifade ediyorlar” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 20 Mayıs tarihinde Kahramanmaraş’a ziyareti dolayısıyla Debgici, tüm Kahramanmaraşlıları saat 17:00’da Kahramanmaraş Valiliği önüne beklediğini ifade etti.