Gazeteci Ömer Faruk Salman, "Maraş Tanıtım Günlerinde neler oldu? 35 bin lira olayı nedir ve etkinlik zayıf mı geçti? ara başlıklarıyla 23-26 Haziran tarihleri arasında İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen tanıtım günlerini değerlendiren bir yazı kaleme aldı.

İŞTE O YAZI:

Geçtiğimiz hafta İstanbul Yenikapı’da Kahramanmaraş’ın tanıtımı adına çok özel bir etkinlik düzenlendi. Artıları ve eksileri elbette vardır ama bunları kendi içimizde değerlendirir, bir sonraki yıl daha iyisini yapmak için çalışırız.

23-26 Haziran tarihlerinde 4 gün boyunca şehrin tanıtımı için gerçekleştirilen program daha bitmeden 26 Haziran Pazar günü sosyal medyada çatlak sesler çıkmaya başladı.

Orada bulunduğum süreçle ilgili bir köşe yazısı yazmayı planladığım için olanları biraz gözlemledim. Yapılan eleştirileri de özellikle inceledim ki, “acaba benimle hemfikir olan var mı? Aynı şeyleri mi gözlemledik yoksa benim gözümden kaçırdığım, başkalarının yakaladığı noktalar oldu mu?” diye baktım.

Ancak yazılanları okuduğumda insanların bakış açısı beni çok üzdü. Bazı kişiler öyle şeyler yazmış ki, bu etkinlikten şahsına bir menfaat sağlayamadığı için etkinliğin tamamını “kötü, berbat, fiyasko” olarak adlandırmışlar. Hatta buradan para beklentisi içerisine girenler ve para alamadığı için eleştirenler olmuş.

Şimdi buradan bazı konulara açıklık getirmek istiyorum. Tanıtım Günlerinin yapılacağını duyunca, Uluslararası Gazeteciler İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) ekibi olarak bir toplantı yaptık ve hiçbir menfaat gözetmeksizin şehrimizin tanıtımına katkı da bulunmak için kendi aracımızla Kahramanmaraş’tan yola çıkarak İstanbul’a gittik. Şehrimizin tanıtımına katkı da bulunmak adına bunu kendimize görev bildik.

Kahramanmaraş’ta kanlı kavga! Önce bıçakla yaralayıp sonra silahla vurdular Kahramanmaraş’ta kanlı kavga! Önce bıçakla yaralayıp sonra silahla vurdular

Bu süreç içerisinde de bu etkinlikle ilgili ne belediyeden ne de etkinliği düzenleyen Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu’ndan (Maraş Fed) hizmet bedeli talep etmedik. Çünkü burada şehrimiz için bir organizasyon düzenleniyor ve bizde buna katkıda bulunmak amacıyla yola çıktık.

-35 bin lirayı kim mi aldı?

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN